10 post apokalyptických seriálů

Koukneme se na deset méně známých seriálů. Protože post apokalypsa není pouze z universa The Walking Dead. Věřím, že některé ještě neznáte. A pokud jo, tak je stejně dobré si je připomenout.

10. The 100

The 100

Fantasy / Sci-Fi / Drama / 75% – čeká vás 7 sérií post apo světa zničeného nukleární válkou, která vyhubila skoro všechen život na zemi. Seriál se nejmenuje The 100 jen tak náhodou. Je to totiž 100 let od nukleární pohromy co se pokusí lidstvo o „kolonizaci“ světa, který jim ještě v minulém století patřil.

Sto let po jaderné apokalypse na Zemi je k ní vysláno 100 obyvatel vesmírné stanice, aby zjistili, jestli je obyvatelná.

9. See 

See, zrak seriál

Akční / Drama / Sci-Fi / 73% – 600 let let od konce se lidstvo vrátilo do jeskyní. Všichni oslepli. Děj začíná tím, že se najdou dvě malé děti, které mají schopnost vidět. No a tyto děti rozpoutají velkou mýtickou válku.

8. 12 opic

12 opic seriál

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / 66% – seriál na téma cestování časem, které má zachránit lidstvo od vyhynutí. Hlavním hrdinou je James Cole, který cestuje do roku 2017 aby zamezil vypuštění viru, který vyhladí takřka celé lidstvo.

7. 3%

3% netflix

Sci-Fi / Thriller / 71% – scífko z Brazílie – děj připomíná Hunger Games. Máme tady elitu, která si žije pohádkově na ostrově, daleko od přelidněných ghett. Jedná se o 3% populace, která měla štěstí. Ten zbytek denně bojuje o přežití.

6. Into the Badlands

Into the Badlands

Akční / Dobrodružný / 75% – 32 epizod, 3 série příběh otevírá Suny, dobře trénovány bojovník, který se rozhodl, že se bude toulat nepokoji zmítanou zemí. Post apo v Samuraj stylu, kung-fu, meče… Seriál si vysloužil řadu pochval hlavně díky skvěle propracovaným akčním scénám.

5. Déšť 

Déšť seriál

Drama / Sci-Fi / Thriller / 57% – většina severní evropy padla na vrub viru, který se začal šířit deštěm. Lidé buď zahynuli a, nebo odešli pryč. Dva mladí sourozenci se 6 let po tragédii rozhodli vrátit zpět na místo a hledat přeživší.

4. Poslední chlap na Zemi

Poslední chlap na Zemi

Akční / Komedie / Sci-Fi / 67% – Bývalý bankovní úředník Phil se po ničivé katastrofě stává posledním chlapem na planetě. Zcela opuštěn bloudí po Americe a užívá si života v luxusních domech. Jen kdyby ještě narazil na nějakou ženu.

3. Dominion 

Dominion seriál

Akční / Drama / Horor / Fantasy / 55% – Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. „Vyvolený“ má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz

2. Šinseiki Evangelion

Šinseiki Evangelion

Animovaný / Akční / Drama / Psychologický / Sci-Fi / 82% – Píše se rok 1995 – rok obzvláště plodný na anime pecky. Jako příklad určitě stačí uvést legendární GHOST IN THE SHELL nebo BERSERK. Poměrně zavedený režisér Hideaki Anno se rozhodl transformovat svůj rozjitřený psychický stav do zbrusu nového anime seriálu, a tak čtvrtého října spatřil světlo světa první díl NGE. Na první pohled řádná omeleta – v postapokalyptickém Japonsku čtrnáctileté děti pilotují obrovské mechy, bojují proti zrůdám z vesmíru a k tomu řeší spoustu vlastních problémů? Nenechte se vysmát. Tohle všechno je jen zástěrka pro bezcitnou sondu do vaší mysli – kousek po kousku autor nabourává zdánlivě jednoznačnou image seriálu, aby vás nakonec strhl někam, kam jste možná vůbec zajít nechtěli.

1. Jericho

jericho seriál

Drama / Sci-Fi / 70% – Seriál vypráví o tom, co se stane, když se na obzoru náhle objeví atomový hřib a uvede poklidné městečko v Kansasu v chaos. Jeho obyvatelé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali na živu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší. Ale v této době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství, a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě někteří lidé najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové. V průběhu děje seriálu se objeví spiklenecké teorie. Jsou obyvatelé malého města pod palbou útoků? Nastal snad konec světa? A pokud byste přežili armageddon, jak by Váš život nejspíš pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit?

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments