7 Days to Die – zombie survival Minecraft s lepší grafikou

7 days to die

7 Days to Die je hororová, survival, zombie videohra zasazená do otevřeného světa vyvinutá společností The Fun Pimps. Cílem hry pro vás bude postavit co nejpevnější opevnění a přežít nájezdy zombie hord.

Jak to začalo

Událost hry je vsazena do třetí světové války (jaderné), která zničila téměř celý svět. Jako hráč jste přežili válku a musíte přežívat tím, že si najdete přístřeší, jídlo a zázemí, kde se budete moci připravit na pravidelné útoky infikovaných. Není přesně známo, zdali je zdrojem nákazy radioaktivní spád, ale je to s ohledem na prostředí hry velmi pravděpodobně. Hra má hlavní cíl a tím je přežít.

Tvůrci na hru vybrali přes půl milionu dolarů prostřednictvím Kickstarteru.

Seznámení

7 Days to die je postaven na „voxelovém prostředí“, známém třeba u Minecraftu (svět tvoříte pomocí bloků). Vše, co kolem sebe vidíte se dá rozbít, opravit, přeměnit, přesunout či jinak zmanipulovat. Herní postava má svůj vlastní inventář, může však vyrábět truhly do, kterých lze ukládat více materiálů. Hlavními materiály ve hře jsou dřevo, kámen, železo. Stavební bloky se dají postupně navyšovat na odolnosti (duriability). Pro pokročilejší materiály musíte získat recepty a mít patřičné vybavení a level (pec, pracovní stůl, míchačka…).

7 Days to Die inventory

Kromě stavebních materiálů lze také craftit (vyrábět) nástroje. Od primitivních seker po automatické zbraně. Ve hře je velmi důležité mít dostatek potravin, vody a léků. Při kousnutí hrozí hráči infekce, která se dá léčit medem (při malém rozsahu) pak již antibiotiky. Nakažení však není jediné, co hráči hrozí. Velmi často se objevuje únava, zlomeniny, podlitiny, hlad, horečky, podchlazení. Jakékoliv zhoršení zdravotního stavu se projevuje na stamině. Postava nemůže sprintovat, anebo jen velmi omezeně, trvá jí déle zneškodnit protivníka a také pomaleji těží suroviny. Pokud tyto negativní faktory podceníte, tak nakonec zemřete.

Ve hře se objevují obchodníci, jedná se o NPC (postava v počítačové hře, kterou neovládá hráč, ale počítač). Tito obchodníci mají vlastní pevnosti, které otevírají pouze v určité hodiny. Převážně tedy za světla. U obchodníku lze koupit podstatě vše, ale nabídka je omezená. Hra nabízí multiplayer, kde může více hráč současně kooperovat, nebo válčit proti sobě. Není však možný crossplay, takže se na server můžete připojit pouze s jednou platformou.

7 Days to Die trader

7 Days to Die

Ten název není náhodou, přesně každých 7 dní vyběhne horda zombie, která se vás pokusí zklikvidovat. Odbyde 22 hodina, měsíc i nebe se obarví do ruda. To značí nebezpečí v podobě hordy agresivních, odolných a silných zombie. Váš cíl je přežití a máte na to řadu možností. Tou nejlepší je připravení nedobytné betonové pevnosti ověnčené ocelovým drátem.

7 Days to Die torch

Boj v 7 Days to Die

Jdeme rozmlátit pár nahnilých mozků. Jak jste již vypozorovali, tak je kamera nastavena pohledem z první osoby. Upřímně si nedovedu představit, že by se kamera v této hře dala nastavit jinak. Díky tomuto pohledu je hra znatelně napínavější, a člověku vře krev v žilách, když se propadne v nějaké budově do stísněného prostoru, kde na něj napadají zombie. Tma jak v pytli a najednou na vás vybafne hajzl, který si k vám cestu prokopal.

Jenže tím to nekončí, kromě zombíků vás může napadnout třeba medvěd toho, když vidíte a nemáte pořádnou zbraň, tak má smysl jen utéci V křovích se zase schovávají hadi a z nebe na vás může dopadnout sup nebo radioaktivní sršeň.

Proti každému nepříteli se hodí něco jiného. Nutno však dodat, že nejefektivnější zbraní je pořádná pálka, kladivo nebo sekyra. Minimálně prvních pár dní hry se stejně nedostanete k jiné zbrani. Na začátku hry si vytvoříte primitivní luk a kopí, ale s těmi toho moc netrefíte – nejsou příliš přesné ani příliš škodlivý. Kopí je efektivní v případě, že útočíte a před sebou máte nějakou zeď, plot, prostě cokoliv, co nedovolí nepříteli.

7 Days to Die axe

Doprava

Aut najdete v okolí spoustu, ale nasednout do nich nemůžete. Většinu hry chodíte po svých, ale v pokročilé fázi hry je možné vyrobit malou motorku. Ke všemu je však potřeba palivo, to se získává nejčastěji ze starých autovraků.

Mining, crafting, looting

Předměty můžete vytěžit – například železo, kamení, dřevo, písek. Následně tyto předměty můžete přetvořit v bloky, kterými lze stavět opevnění. Další itemy získáte lootingem, který je převážně v podobě drancování opuštěných budov. Nástroje vytváříte craftingem (sekyra, kladivo, nůž, lopata…). Jídlo lze získat lovem, drancováním, sběrem. Syrová masa musíte upéct či uvařit.

7 Days to Die – Systémové požadavky – minimální (Steam)

  • OS: Windows 7 nebo vyšší (64-bit)
  • Processor: 2.4 GHz Dual Core CPU.
  • Paměť: 8 GB RAM.
  • Grafická karta: 2 GB.
  • DirectX: 11.
  • Připojení k internetu
  • Alespoň 12 GB na disku

Odkazy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *