• Bubble Head Nurse

Bubble Head Nurse

Bubble Head Nurse jsou monstra, která se prvně objevila ve hře Silent Hill 2. Známá jsou také z filmu Silent Hill. Vznikly jako projev podvědomí Jamese Sunderlanda (hlavního hrdiny hry). Poprvé se s nimi James setkává, když vstoupil do nemocnice Brookhaven poté, co přišel do Silent Hill, aby hledal svou zesnulou manželku Mary. Jsou k vidění jak v nemocnici, tak v ulicích South Vale.

Vzhled Bubble Head Nurse

Bubble Head Nurse jsou ženská humanoidní stvoření, zhruba stejně vysoká jako Mary Sunderland, která se objevují v kratičké uniformě ošetřovatelek. Hlavy mají zabaleny do tenké masky vyplněné krví. Maska naplněná krví dodává hlavě oteklý vzhled Mary během její nemoci a hospitalizace. Sestry jsou vidět, jak se neustále cukají a třesou se, jak se dusí a pokoušejí se setřást masky naplněné krvavou tekutinou z hlavy. Spodní střed masky má tvar dětského obličeje. Dětská tvář symbolizuje touhu Jamese a Mary po dítěti.

Bubble head nurse

Když se k němu přiblíží, vydávají výkřiky a „bublání“, které zřejmě způsobuje zvuk kloubů. Sestřičky nesou v rukou zbraň v podobě vodovodní trubky (tady je rozdíl oproti filmu, ve kterém mají krátká ostří).

Bubble Head Nurse obvykle útočí ve skupinách, jsou poměrně rychlé a pokusí se hráče obklíčit; jejich útoky však způsobují jen malé množství poškození a je docela snadné je zabít, zejména z dálky.

Doporučuje se s nimi bojovat z dálky buď ruční zbraní nebo brokovnicí, protože rána z jejich trubek může způsobit docela velké škody. V nemocnici se doporučuje používat brokovnici kvůli úzkým chodbám, a protože mají sestřičky tendenci cestovat ve skupinách. Boj na blízko není tou nejlepší volbou, ale pokud je to nutné; ocelová trubka je oblíbenou možností, jak bojovat na blízko.