Cordyceps: skutečná houba, která způsobila nákazu v The Last of Us

cordyceps the last of us

Cordyceps – housenice čínská je v posledních letech známá hlavně díky hernímu a nyní i seriálovému počinu The Last of Us.

Co je to Cordyceps?

Čínský název pro houbu, kterou nazýváme Cordyceps sinensis (housenka čínská). Po staletí byla tato konkrétní houba jedním z vynikajících prostředků tradiční čínské medicíny, který se používá k léčbě různých onemocnění. Český název pro tuto léčivou houbu je housenice čínská, protože vypadá jako housenka. Číňané si také myslí, že jde o housenku, odpovídající původnímu názvu „congcao“ – housenka, letní tráva. Spojení s housenkou tam je důležitější než její vzhled. Houba roste parazitováním na housenkách některých motýlů nebo larev hmyzu.

Může Cordyceps způsobit zombie apokalypsu?

Některé možná zklamu, ale bohužel. Cordyceps – housenice čínská, není stavěná na podmínky lidského organismu, není však vyloučeno, že by tento druh houby nešel upravit laboratorně, tak aby mohl se mohl adaptovat na lidského hostitele.

Cordyceps – THE Last of Us

Antigenní titry Cordycepsu pacienta zůstávají vysoké jak v séru, tak v mozkomíšním moku. Krevní kultury odebrané pacientovi rychle rostou Cordyceps v plísňovém médiu v laboratoři.

Infekce mozku Cordyceps (zkráceně CBI) je parazitická plísňová infekce, která zdevastovala lidstvo v sérii The Last of Us.

Po celé zemi pokračuje vyšetřování Food and Drug Administration ohledně plodin potenciálně znečištěných plísní. Původní seznamy distribuované prodejcům po celé zemi varovaly před plodinami dováženými z Jižní Ameriky, ale nyní se rozsah rozšířil i na Střední Ameriku a Mexiko. Několik společností již dobrovolně stáhlo své potravinářské výrobky z regálů

O několik měsíců později bylo zhruba 60 % lidstva buď zabito nebo infikováno houbou, později lékařsky označovanou jako infekce mozku Cordyceps

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *