Den trifidů – John Wyndham

Den trifidů je sci-fi román od britského spisovatele Johna Wyndhama, vydaný roku 1951. Příběh se odehrává v budoucnosti, kdy se Země potýká s invazí trifidů – tajemných a nebezpečných bytostí, které se objevují na různých místech po celém světě.

Hlavní postavou knihy je Bill Masen, který se po útoku trifidů ocitá v nemocnici s bandážemi na očích. Když se později probudí, zjistí, že je jedním z mála lidí, kteří zůstali zrakově zdatní. Společně s dalšími lidmi, kteří přežili útok, se snaží přežít v novém světě plném nebezpečí a zjistit, co se stalo s ostatními lidmi.

Kniha Den trifidů se často označuje jako klasika žánru sci-fi. Wyndham se v ní snaží vystihnout obavy své doby, jako je strach z jaderné války a ztrátu identity. Příběh je plný napětí a napínavých situací, ale také nabízí pohled na to, jak by se lidé mohli vypořádat s katastrofou a jak by se mohli spojit, aby přežili.

Román Den trifidů se stal předlohou pro několik filmových adaptací, a je stále populární mezi čtenáři po celém světě. Pokud máte rádi sci-fi a napínavé příběhy, rozhodně byste měli knihu Den trifidů od Johna Wyndhama zvážit.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments