Dmitry Glukhovsky, otec ruské postapokalypsy

glukhovsky

Dmitry Glukhovsky (1979) je ruský spisovatel a publicista. Je nejznámější jako autor série románů „Metro“, která se stala světovým bestsellerem.

V 18 letech začal psát knihu Metro 2033, kterou v roce 2002 zveřejnil na svých stránkách a zpřístupnil ji zdarma. Tato kniha má více než 3 miliony čtenářů po celém světě a byla vydána v knižní podobě v roce 2005. Stala se rovněž předlohou úspěšné počítačové hry.

Série „Metro“ se odehrává v budoucnosti, kde lidstvo přežilo jadernou katastrofu a musí žít v podzemních metrových tunelech. Příběh se zaměřuje na boj o přežití a lidskou povahu v extrémních podmínkách.

Glukhovsky také napsal několik dalších knih, jako například „Na stráži, Text, Soumrak“. Jeho práce byly přeloženy do mnoha jazyků a byly adaptovány do různých médií, jako jsou video hry a filmy.

Kromě své tvorby se Glukhovsky aktivně zapojuje do veřejného života a píše články o aktuálních společenských tématech. Jeho názory jsou často kontroverzní a kritizované, ale jeho práce stále získává širokou popularitu.

Dmitry Glukhovsky je jedním z nejúspěšnějších a nejvlivnějších ruských spisovatelů současnosti. Jeho knihy jsou plné napětí a přinášejí čtenářům zajímavé pohledy na svět a lidskou povahu.