Doctor Strange (2022) neprošel Čínskou cenzurou

Doctor Strange

Nový Doctor Strange in the Multiverse of Madness ještě nepřišel do kin a už se potýká s cenzurou. Malý detail v jedné scéně by mohl zabránit promítání filmu v Číně.

O tom, jak vypadá cenzura v Číně jsem již psala článek: Žádní gayové, nacisté ani zombie. Čína přitvrzuje v regulacích herního průmyslu. Čína má velmi přísné podmínky směrem k západu. Tentokráte neprošel cenzorskou kontrolou Doctor Strange.

Marvel filmy mají obecně stopku v Číně a nejen tam. Výhrady má také Saudská Arabie, nebo Katar. V arabských zemí vadí nejvíce homosexuální postavy. Což není s ohledem na politický islám v těchto zemích nic překvapivého a pro Marvel stejně není tento trh tolik podstatný, a proto neslevuje z nároků. Kde se ovšem musí ohýbat je Čína.

Číňanům, nebo přesněji – Čínskému komunistickému režimu, který kontroluje všechno, co je do země importováno vadí téměř nepostřehnutelný detail v samotném začátku filmu.

Hlavní hvězda Cumberbatch vyvolala vlny emocí na čínských sociálních sítích kvůli scéně v úvodní části pokračování, kde novinový kiosek nese čínské znaky pro „The Epoch Times“, jde o mezinárodní vícejazyčnou novinovou a mediální společnost, která se staví proti Komunistické straně Číny.

Níže snímek, který vadil komunistické straně. Koukejte se pořádně.

cenzura čína doctor strange

Ano, jedná se o sekundový záběr na nějakou plechovou bednu s čínskými znaky. Vypadá to jako mašina na udon nudle, nebo tak něco. I takový detail stačí, aby vás v Číně zakázali.

„Závadnou“ scénu si lze prohlédnout zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *