• „Dopis od ďábla“ jeptišky ze 17. století

ďáblův dopis

Vědci pomocí softwaru pro rozluštění kódů nalezeného na Dark Webu rozluštili šifrovaný dopis italské jeptišky ze 17. století, která tvrdila, že jí ho nadiktoval ďábel.

Podle legendy se sestra Maria Crocifissa della Concezione probudila po mdlobách a našla několik dopisů, které napsala v nesrozumitelné směsici starobylých písem.

Sestra Maria a ostatní v klášteře Palma di Montechiaro věřili, že dopisy jsou Luciferovým plánem, který ji má přesvědčit, aby se odvrátila od Boha.

Dochoval se pouze jeden z dopisů sestry Marie z roku 1676, jehož text od té doby vrtá hlavou badatelům a luštitelům.

Vědci dospěli k závěru, že dopisy jsou směsicí jazyků, kterou sestavila a napsala sama sestra Marie, která se během svého působení v klášteře stala zdatnou lingvistkou.

ďáblův dopis

Dopis popisuje vztah mezi člověkem, Bohem a Satanem nesouvislým a rozporuplným způsobem.

„Bůh si myslí, že může smrtelníky osvobodit,“

píše se v dopise sestry Marie a dodává, že „tento systém nefunguje pro nikoho“. Text také popisuje Boha, Ježíše a Ducha svatého jako „mrtvá závaží“.

Abete uvedl, že obsah dopisu ho vede k domněnce, že by mohla trpět schizofrenií.

„Osobně se domnívám, že jeptiška dobře ovládala jazyky, což jí umožnilo tento kodex vymyslet, a mohla trpět stavem podobným schizofrenii, který ji přiměl představovat si dialogy s ďáblem,“ řekl Abete listu The Times. „To nezabránilo tomu, aby mě od zveřejnění našich zjištění kontaktovaly četné zainteresované satanistické sekty.“