• Filmy o změně klimatu

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Filmy na téma klimatické změny jsou častým druhem postapokalyptického žánru. Dnes se podíváme na ty nejlepší filmy o změně klimatu, které byste měli určitě vidět.

Interstellar (2014)

Interstellar

Budoucnost Země je protkaná katastrofami, hladomory a suchy. Existuje jen jeden způsob, jak zajistit přežití lidstva: mezihvězdné cestování. Nově objevená červí díra v odlehlých končinách naší sluneční soustavy umožňuje týmu astronautů dostat se tam, kam se dosud nikdo nevydal, na planetu, která může mít to správné prostředí pro udržení lidského života.

Vodní svět (1995)

Vodní svět

V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů.

Ledová archa (2014)

Snowpiercer

Nacházíme se v postapokalyptické budoucnosti, píše se rok 2031. Po tragickém pokusu zvrátit globální oteplování nastala nová doba ledová. Planeta Země je ledová koule. Hrstka přeživších cestuje přeplněným vlakem „Snowpiercer“ kolem celé země, pořád dokola, tento vlak je poháněn speciálním motorem. Venku řádí smrtelný mráz, který nutí přeživší zůstat ve vlaku. Ve vlaku funguje třídní hierarchie. Ti nejchudší jsou nuceni žít v zadní části vlaku, a čím více se přibližujeme k té přední, tím lepší nacházíme podmínky pro život. To se však někomu ze zadní částí přestává líbit.

K zemi hleď! (2021)

k zemi hleď

Studentka astronomie Kate objeví existenci neidentifikované komety. Její profesor, Dr. Mindy, vypočítává, že dráha asteroidu protíná dráhu Země a že k dopadu dojde asi za šest měsíců a během tohoto procesu zabije veškerý život. Cestují do Bílého domu, aby prezentovali svá zjištění. Nicméně Bílý dům má jiné plány a snaží se umlčet doktora Mindy a Kate. Na jejich snaze informovat obyvatelstvo prostřednictvím televizního programu se vlastně nic nemění. Nikdo nejeví zájem a brzy zjistí proč.

Den poté (2004)

den poté

Klimatolog Jack Hall sleduje, jak se z antarktického ledového pole odlamuje ledová kra o velikosti Rhode Islandu. Na základě tohoto pozorování varuje před prudkou změnou zemského klimatu.

Na přič celým světem začínají probíhat zásadní klimatické změny. v Tokiu padají kroupy o velikosti grapefruitu, v Dillí napadl sníh, silný hurikán schvátil Havaj a přes Los Angeles se přehnala ničivá série tornád. Množství vody z tajících polárních ledovců narušilo klimatický systém. Globální oteplování posunulo planetu na pokraj nové doby ledové, která nastane během globální superbouře.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Když katastrofická změna klimatu ohrožuje samotné přežití Země, světové vlády se spojí a vytvoří Dutch Boy Program: celosvětovou síť satelitů obklopujících planetu, které jsou vyzbrojeny geoinženýrskými technologiemi navrženými k odvrácení přírodních katastrof.