Galerie: Válečná zvířata v první a druhé světové válce.

kočka a dělo

Během první a druhé světové války bylo použito mnoho zvířat. Koně, mezci, psi a holubi byli náchylní k jedovatým plynům, takže pro ně byla nutná ochrana. Pojďme se podívat na pár dobových fotek, které vás dostanou.

Dva němečtí vojáci a jejich mezek v plynové masce v první světové válce, 1916

Dva němečtí vojáci a jejich mezek v plynové masce v první světové válce, 1916

Francouzský seržant a pes v plynových maskách, poblíž první linie během první světové války 1915.

Francouzský seržant a pes v plynových maskách, poblíž první linie během první světové války 1915.

Němečtí vojáci pózují poblíž koně namontovaného na účelovém rámu, který slouží k uchycení zajatého ruského kulometu Maxim M1910 kompletního s jeho kolovým držákem a muničním boxem.

Holub s připojenou malou kamerou. Vycvičené ptáky experimentálně použil německý občan Julius Neubronner před válečnými lety a během nich a pořizoval letecké snímky, když mechanismus časovače cvakl spouští.

Holub s připojenou malou kamerou. Vycvičené ptáky experimentálně použil německý občan Julius Neubronner před válečnými lety a během nich a pořizoval letecké snímky, když mechanismus časovače cvakl spoušť.

Seržant Stubby

Seržant Stubby byl nejvíce oceněným válečným psem první světové války a jediným psem, který byl povýšen na seržanta bojem. Bostonský bulteriér začínal jako maskot 102. pěší, 26. divize Yankee, a nakonec se stal plnohodnotným bojovým psem. Dostal se do předních linií a na začátku se zranil při plynovém útoku, který mu dal citlivost na plyn, což mu později umožnilo varovat své vojáky před příchozími plynovými útoky běháním a štěkáním. Pomohl najít zraněné vojáky, dokonce zajal německého špiona, který se pokoušel zmapovat spojenecké zákopy. Stubby byl první pes, který kdy dostal hodnost v ozbrojených silách USA, a byl velmi vyznamenán za svou účast v sedmnácti střetnutích a dvakrát zraněn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *