Hororový kvíz: Vyznáte se v hororech?

Pojďme si udělat krátký, znalostní, hororový kvíz. Čeká Vás deset otázek napříč celým hororovým, filmovým žánrem. Pod kvízem najdete pár hororových zajímavostí.

Hororový kvíz

1 / 10

Jak se jmenuje zabiják z filmu Halloween?

2 / 10

Který předmět koloval ve filmu Kruh?

3 / 10

Který z filmů je známý jízdou na tříkolce?

4 / 10

Kdo je zodpovědný za vypuštění smrtícího viru z filmu 28 dní poté?

5 / 10

Která z hororových postav nosí hokejovou masku?

6 / 10

Studenti si vyrazili do lesa natočit dokument. Jak se jmenoval film?

7 / 10

Jak se jmenuje hlavní hrdina Amerického psycha?

8 / 10

Jak se jmenuje horororvá postava z noční můry v Elm street?

9 / 10

Kdo je autorem kultovního zombie díla Noc oživlých mrtvol?

10 / 10

Jaké je zaměstnání Hannibala Lectera?

Hororové fakty, které jste zřejmě neznali

  • Natáčení filmu Záhada Blair Witch trvalo pouhých 8 dní.
  • Paranormal Activity je jedním z nejvýdělečnějších filmů všech dob. 15 000 dolarů na natočení filmu. Film nakonec vydělal neskutečných 193 355 800 dolarů.
  • Saw byl inspirován novinovým příběhem. Režisér Saw James Wan sledoval zpravodajskou zprávu o muži, který se vloupal do domů lidí, aby lechtal nohy spících dětí. Muž při dopadení prozradil, že zločiny nespáchal sám.
  • Po natočení filmu Záhada Blair Witch byli někteří lidé přesvědčeni, že herečka Heather Donahue je skutečně mrtvá. Poslali její matce dokonce přání upřímné soustrasti.
  • Prvním hororem, který byl nominován v hlavní kategorii Oscarů byl Vymítač ďábla z roku 1973. Nominaci nejlepšího filmu nezískal, odnesl si však cenu za nejlepší adaptovaný scénář a nejlepší mix zvuku.
  • Mlčení jehňátek. Anthony Hopkins si prvně myslel, že se jedná o film pro děti.
  • Podle konspiračních teorií se tvrdí, že Stanley Kubrick ukryl do filmu Osvícení několik odkazů na falešné přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Snímky měl údajně sám režírovat.
  • Stanley Kubrick měnil neustále scénář filmu Osvícení. Jack Nicholson scénář nakonec úplně přestal číst.

První hororový film

House of the Devil (1896) – Historicky první filmový horor všech dob. Dlouhá léta byl ztracený. Nalezli téměř po sto letech v novozélandském filmovém archivu. Jedná se o tříminutový snímek. Ďábel naláká člověka do svého zámku toho, později straší čarodějnicemi. 

Podívejte se na první hororový film.

Hororové novinky

You Are Not My Mother 2022: Charova matka Angela, upoutaná na lůžko, se záhadně ztratila. Zůstane jen její opuštěné auto zaparkované uprostřed pole. Když se Angela následující večer bez vysvětlení vrátí domů na jejich panství v severním Dublinu, Char a její babičce Ritě je jasné, že něco není v pořádku. Může vypadat a znít stejně, ale Angelino chování je čím dál nevyzpytatelnější a děsivější. Jako by ji nahradila zlovolná síla.

Nope (2022) – Obyvatelé osamělé rokliny ve vnitrozemí Kalifornie jsou svědky tajemného a mrazivého objevu.

Unsheltered (2022) – Florida – 2017, hurikán Irma se chystá dopadnout na pevninu, takže jako tisíce, možná miliony dalších Floriďanů i nejlepší přátelé Emily, Aaron, Michelle, Ana a Mo zamíří na sever, aby unikli očekávané zkáze.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments