Hubnutí při sledování filmů: Který film vám spálí nejvíc?

Lékařská studie Westminsterské univerzity údajně prokázala, že sledováním hororů lze spálit značné množství kalorií, a dokonce snížit riziko obezity. Který film vám „zajistí“ největší hubnutí?

Většinou tyto studie bývají jen záminkou k získaní finančních grantů, ale ruku na srdce… Proč to nezkusit?

Zkoumalo se 10 lidí, kteří se dívali na hororové filmy. Studie měřila energetický výdej při sledování. U velmi děsivého filmu lze spálit až 184 kalorií (770 kilojoulů) – což je přibližně stejné množství jako půlhodinová procházka. Průměrně lze spálit kolem 113 kalorií, tedy 473 kJ.

Vedoucí studie Dr. Richard Mackenzie, specialista na buněčný metabolismus a fyziologii, řekl „Jak se puls zrychluje a krev pumpuje rychleji, tělo zažívá nával adrenalinu. Uvolněním rychle působícího adrenalinu, které vzniká během krátkého impulsu intenzivního stresu, o kterém je známo, že snižuje chuť k jídlu, zvyšuje bazální rychlost metabolismu, a nakonec spaluje vyšší hladinu kalorií.“

Osvícení film

Nejlepší film na hubnutí

Osvícení (1980) – 184 kalorií (770kj)
Čelisti (1975) – 161 kalorií (674kj)
Vymítač ďábla (1973) – 158 kalorií (661kj)
Texaský masakr motorovou pilou (1974) – 107 kalorií (447kj)

Tato studie z roku 2012 na základě velmi nefaktických důkazů naznačuje, že někteří lidé snad mohou spálit o pár kalorií při sledování hororového filmu víc, než když sedí 90 minut nehybně. Nutno však dodat, že toto není asi ideální cesta, jak se pokusit hubnout. Výzkum „studie“ byl proveden pro reklamní účely a neměl být brán příliš vážně. Lidem s upřímným zájmem o hubnutí je lepší poradit se s lékařem a vytvořit si vhodný plán na hubnutí.

Zdroj: https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/9638876/Watching-horror-films-burns-nearly-200-calories-a-time.html

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments