• Insidious filmy

insidious klic

Insidious je série amerických hororových filmů, které vytvořil Leigh Whannell. Pět filmů tvoří tuto franšízu

Insidious (2010)

Strhující příběh rodiny hledající pomoc pro svého syna Daltona, který po záhadném incidentu na půdě upadl do kómatu. Netuší, že v tomto nekonečném spánku je mnohem víc, než se na první pohled zdá, když zkoumají paranormální jevy a znovu objevují minulost; klíč k tomu, aby se jejich syn jednou provždy vrátil.

Insidious 2 (2013)

Renai vyslýchá policejní detektiv ohledně nadpřirozených událostí v domě. Zatímco policie dům vyšetřuje, rodina Lambertových se dočasně přestěhuje do starého domu Lorraine Lambertové. Renai pronásleduje žena v bílém a Josh má doma zvláštní chování. Mezitím Lorraine hledá Elisiny partnery Specse a Tuckera a očekává, že najde odpovědi.

Insidious 3: Počátek (2015)

Prequel odehrávající se před strašením rodiny Lambertových, který odhaluje, jak nadaná jasnovidka Elise Rainier neochotně souhlasí s využitím své schopnosti kontaktovat mrtvé, aby pomohla dospívající dívce, která se stala terčem nebezpečné nadpřirozené bytosti.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Parapsycholožka Dr. Elise Rainier má noční můry z dětství v Novém Mexiku, kde žila se svým bratrem Christianem, matkou Audrey, která ji podporovala, a otcem Geraldem, který ji často bije, když tvrdí, že všude v domě vidí duchy. Když klient Ted Garza zavolá Elise o pomoc, protože ho straší, protože se přestěhoval do domu v Novém Mexiku, Elise žádost odmítne, protože adresa je stejný dům, kde strávila dětství. Ona však změní názor a přijme práci a cestuje se svými asistenty Specsem a Tuckerem do Nového Mexika, kde v domě objeví zlou entitu.

Insidious 5 (2023)

Poté, co se třetí a čtvrtý film vrátí v čase, Insidious 5 vrátí nadpřirozená setkání rodiny Lambertových z prvních dvou filmů. I když by někteří mohli být překvapeni, že bude vůbec nějaký páty díl, zejména s ohledem na to, že Insidious: Poslední klíč (čtvrtý film) získal dosud nejhorší hodnocení franšízy. Paradoxně však vydělává nejvíce. 168 milionů dolarů po celém světě.