Jak přežít zombie apokalypsu

Vím, co si asi teď říkáte. Proč se připravovat na něco jako je zombie apokalypsa. Pravděpodobnost, že vás napadne horda nemyslicích požíračů lidského masa je poměrně nízká, ale nikdy nulová. Do jisté míry se dá tato znalost aplikovat proti lidojedům, nebo divoké zvěři. Američané mají dokonce vládou spravované stránky na, kterých lze najít kromě přežití v různých krizových situacích, také přežití Zombie apokalypsy. Holt jsou Američané trochu víc paranoidní, ale připravenost není nikdy na škodu.

Jistota je jistota

Co tedy musíte udělat, než dojde k zombie apokalypse… nebo například k hurikánu, či pandemii? Nejprve byste měli mít ve svém domě nouzovou soupravu (survival kit). Ta zahrnuje věci jako vodu, jídlo a další zásoby, které vás provedou prvních pár dní, než budete moci najít uprchlický tábor bez zombie (nebo v případě přírodní katastrofy vám to získá nějaký čas, dokud nebudete schopni abyste se dostali do evakuačního úkrytu). Níže je několik položek, které byste měli zahrnout do své sady, celý seznam je dostupný v článku, který zde přikládám.

Prevence je základ

Identifikujte typy mimořádných událostí, které jsou ve vaší oblasti možné. Kromě zombie apokalypsy to mohou být povodně, tornáda nebo zemětřesení, požáry. Pokud si nejste jisti, obraťte se na místní Červený kříž, který vám může poskytnou cenné informace.

Vyberte si evakuační místo setkání pro svou rodinu, pro případ, že by do vašeho domu vpadly zombie … nebo kdyby se vaše město evakuovalo kvůli jiné pohromě. Vyberte si jedno místo mimo váš domov pro náhlé nouzové situace a jedno místo mimo vaši čtvrť v případě, že se nemůžete vrátit domů hned.

Vytvořte si seznam místních kontaktů, jako je policie, hasiči a místní lidé, kteří se zajímají o survival (doporučuji prepperské skupiny na facebooku). Nespoléhejte se pouze na obecní a státní organizace. Mnohé z nich mohou snadnou selhat.

Naplánujte si evakuační trasu. Když mají zombie hlad, nepřestanou, dokud nedostanou jídlo, což znamená, že se musíte rychle dostat z města. Naplánujte si, kam pojedete, a to více tras, kterými byste se vydali s předstihem, aby masožrouti neměli šanci. To je také užitečné, když dojde k přírodním katastrofám a vy se musíte rychle zmizet.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments