Kdo jsou světlušky/fireflies z The Last of Us

První epizoda The Last of Us od HBO nás zavedla do nového světa zaplaveného houbovou infekcí Cordyceps. Boston, kde se odehrává druhá polovina 1. epizody, stále přežívá a je řízen totalitní skupinou zvanou FEDRA. A s každým tvrdým režimem existují bojovníci za svobodu, kteří povstanou proti útlaku. V The Last of Us jsou to Světlušky, ale kdo to vlastně je?

Světlušky/FIREFLIES – THE last of us

  • Fireflies je militantní, ozbrojená skupina, která stojí proti železné první kontrole Bostonu (a pravděpodobně i dalších měst, kde je FEDRA autoritou). Je jasné, že je FEDRA označila za teroristy (jak jsou z toho několikrát obviněni), ale vždy tvrdí, že pracují na osvobození města od tyranie.
  • Nechávají zprávy po městě, aby buď inspirovali, nebo přilákali ostatní ke své věci. Aktivně také rekrutují, jak vidíme v jedné scéně, kde k Joelovi přistupuje muž s tímto cílem.
  • Bostonský kontingent řídí žena jménem Marlene a její (pravděpodobně, i když to nikdy není přímo uvedeno) zástupkyně velení Kim. Marlene má vazby na lidi v jiných (bezpečnějších?) částech země a jejím cílem je dostat Ellie do jedné z těchto bezpečných zón.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments