Pyramidy už téměř 5000 let kladou více otázek, než kolik jich zodpovídají. Bylo napsáno mnoho knih, které odhalily neuvěřitelné skutečnosti týkající se jejich stavby a jejich astronomických vlastností. Dozvěděli jsme se, že pyramidy v Gíze jsou sladěny s určitými hvězdnými souhvězdími. Zjistilo se také, že astronomický význam mají i další podobné stavby v Mexiku a Kambodži.
Kdo opravdu postavil pyramidy?
Velká pyramida v Gíze se skládá z přibližně 2,3 milionu kamenných bloků, z nichž každý váží přibližně 2,5 tuny. Některé z nich váží až 50 tun. I přes obrovské množství použitých kvádrů a neuvěřitelnou hmotnost je matematická přesnost uspořádání stavby dechberoucí. Stejné otázky si kladou i další podobné záhadné stavby rozeseté po celém světě.
Kdo je postavil? Jak získali takové matematické a astronomické znalosti? A jakou vyspělou technologii při stavbě použili?
Říci jednoduše: „Postavili je Egypťané,“ není uspokojivá odpověď. Pokud totiž člověk začínal v době kamenné, postupoval do doby bronzové a pak do doby železné, pak se nám nejstarší pyramidy objevují někde mezi dobou kamennou a bronzovou. Je to podobné, jako kdybychom tvrdili, že v určitém okamžiku v minulosti člověk vynalezl kolo. Někdy později jiný vyrobil vůz. Ale mezi kolem a vozíkem najdeme zbrusu nový mercedes! To je realistické srovnání, když uvažujeme o stavbě pyramid
Navzdory všem knihám, které o nich byly v poslední době napsány, zůstávají pyramidy hádankou zahalenou do tajemství a obestřenou paradoxem. Ano, tito autoři objevili a zmapovali jejich astronomický význam. Odhalili jejich geometrické uspořádání a matematickou přesnost. A dospěli k závěru, že za tyto mamutí stavby je zodpovědná nějaká ztracená civilizace nebo rasa vyspělých lidí.
Všichni tito autoři však mají jedno společné. Neinformovali nás o tom, kdo tito lidé byli a odkud čerpali své znalosti a dovednosti.
Když se jeden nebo dva z těchto vážených autorů pokusí odhadnout, kdo mohli být tito záhadní architekti a stavitelé, jejich spekulace se rovnají jen o málo víc než hradům z písku postaveným na přílivu a odlivu věčnosti.
Domnívám se, že důkazy předložené v tomto svazku poskytnou uspokojivé odpovědi na všechny tyto otázky.
Nefilim

Ve starověkých hebrejských textech, které nebyly objeveny a které vědci z velké části ignorují, se skrývá bohatství informací o tajemné kabale a málo známé rase lidí zvané Nefilim.
V první části tohoto svazku jsem poskytl podrobnou studii o této neznámé rase, která ukazuje:
- Kdo byli
- odkud přišli
- kde získali své matematické a astronomické znalosti
- Jak získali sílu ke stavbě těchto obrovských staveb
- proč si zvolili tvar pyramidy
- Proč jsou v souladu s nebeskými tělesy
- Kam se vydali.
Ve druhé části této knihy jsem ukázal, jak tytéž staré pyramidy předznamenávají budoucí událost. Opětovným rozborem starověkých textů poskytnu rozbor proroctví z knihy Zjevení a znamení, o nichž nám bylo řečeno, že budou předcházet těmto nadcházejícím událostem. Přitom získáme potřebné podrobnosti a informace, díky nimž bude čtenář schopen slyšet budoucnost.
Nakonec, po cestě zpět do epochy, která se datuje do doby před počátkem našeho světa, a po cestě vpřed, abychom vytušili, co nás čeká, tento svazek vyvrcholí a dosáhne vrcholu ve fenoménu, který nebyl nikdy předtím navržen ani prozkoumán – v pyramidě Apokalypsy.
Nyní jste zváni na exkurzi časem a prostorem, která možná navždy změní vaše vnímání života.
Mnoho lidí si je vědomo fenomenálních technických výkonů, které se podílely na stavbě Velké pyramidy v Gíze. Pro ty, kteří ne, bych rád stručně a jednoduše shrnul některé z těchto skutečností.
Na západním břehu Nilu, nedaleko starověké Memfidy a téměř naproti dnešní Káhiře, stojí poslední ze sedmi divů starověkého světa VELKÁ PYRAMIDA. Je největší ze všech pyramid a byla postavena jako první. Ve své stavbě ztělesňuje takové bohatství matematických a astronomických znalostí, které naznačují, že její stavitelé disponovali úžasnou moudrostí.
Původní pyramida byla postavena ze žuly a vápencové skály a měla hladký vnější povrch z bílého vápence, který by ji znemožnil překonat. Podle některých legend byl její vrcholový kámen vyroben ze zlata. Ve své původní podobě musela vzbuzovat úctu. Postupem času a opotřebením způsobeným nesčetnými bouřemi však byl jeho vápencový povrch odstraněn a zůstalo nám to, co máme dnes. Nyní lze po cihlách jako po schodech vystoupat až na vrchol, což by v původní podobě bylo nemožné. Uznávaný architekt a eskatolog Clarence Larkin uvedl následující postřehy.

Základna Velké pyramidy má rozlohu asi třináct akrů. Skládá se z přibližně 2,3 milionu kamenných bloků, z nichž každý váží přibližně 2,5 tuny, přičemž některé váží až 50 tun. Některé obrovské žulové bloky o hmotnosti 100 tun se nacházejí uvnitř pyramidové stavby ve výšce 46 metrů. Základnu pyramidy tvoří čtverec s pravými úhly s přesností na dvacetinu stupně. Strany jsou rovnostranné trojúhelníky a směřují přesně na skutečný sever, jih, východ a západ země.
Vezmeme-li v úvahu, že hebrejský loket je 25,025 palce, je délka každé strany základny 365,2422 lokte, což je přesný počet dní ve slunečním roce (včetně dne navíc za každé 4 roky).
Sklon stran pyramidy je takový, že se na vrcholu setkávají v předem stanovené výšce 232,52 lokte. Vydělíme-li dvojnásobek délky strany u základny výškou pyramidy, dostaneme číslo 3,14159, které když vynásobíme průměrem kruhu, dostaneme jeho obvod.
Obvod podstavy pyramidy (365,242 x 4 = 14609,68) se přesně rovná obvodu kruhu, jehož průměr je dvojnásobkem výšky pyramidy (232,52 x 2 x 3,1416 = 14609,68). Máme zde tedy v těchto číslech řešení problému, jak kvadratizovat kružnici (viz obrázek 1).
Úhel sklonu stran je 10 ku 9. To znamená, že za každých 10 stop, které vystoupáte, stoupnete o 9 stop. A když vynásobíte nadmořskou výšku pyramidy číslem 10 zvýšeným na mocninu 9, dostanete číslo 91 840 000, což je v mílích přesná vzdálenost Slunce od Země!
Hvězdný rok se nazývá „siderický“ a rok ročních období se nazývá „rovnodenní“. Liší se přibližně o 50 sekund za rok. Jinými slovy, hvězdy se při východu a západu každý rok zpožďují asi o 50 sekund. Aby se hvězdný a rovnodenní rok opět setkaly, trvalo by to 25 827 let, což se nazývá „cyklus“. Sečteme-li úhlopříčky základny pyramid v palcích, dostaneme číslo 25 827, tedy tolik palců, kolik má cyklus let.
Velká pyramida stojí přesně ve středu světa. Nachází se uprostřed mezi západním pobřežím Mexika a východním pobřežím Číny. Mezi severním mysem Norska a mysem Dobré naděje v Jižní Africe. Stojí na průsečíku 30. rovnoběžky, zeměpisné šířky i délky. Velká pyramida byla po tisíce let nejvyšší stavbou na světě, dokud moderní člověk nezačal stavět mrakodrapy, jako je Světové obchodní centrum. Kdybychom Velkou pyramidu přirovnali k mrakodrapu, byla by vysoká 42 pater. Obsahuje tolik kamene, že by se z něj dala postavit šest stop vysoká zeď z New Yorku do Los Angeles.

Badatelé Alan a Sally Lansbergovi uvádějí následující statistické údaje týkající se této neuvěřitelné stavby:
„Stavitelé nějakým způsobem věděli, že svět je kulatý, ale na pólech zploštělý, což způsobuje, že se na horní a dolní části planety prodlužuje stupeň zeměpisné šířky; že se otáčí za jeden den kolem osy nakloněné 23,5* k ekliptice, což způsobuje noc a den, a že tento sklon způsobuje roční období; že Země oběhne Slunce jednou za rok o 365 a zlomku dne.
Konstruktéři také museli vědět, že severní nebeský pól Země opisuje pomalý kruh kolem pólu ekliptiky, takže souhvězdí se zdánlivě „posouvají dozadu“ (precese rovnodennosti) a přibližně každých dvacet dva set let přinášejí nové souhvězdí zvěrokruhu za Sluncem při rovnodennosti ve velkém kruhu trvajícím přibližně dvacet šest tisíc let. I tyto skutečnosti byly součástí vnitřních měření pyramidy“.
Máme uvěřit, že primitivní člověk, oděný do zvířecích kůží a potulující se divočinou, postavil Velkou pyramidu se vším, co k tomu patří, a přitom ti samí stavitelé ještě nevynalezli jednoduché kolo.
Z astronomického hlediska jsme se dozvěděli některé mimořádné skutečnosti. Ve Velké pyramidě jsou zabudovány čtyři dlouhé úzké chodby neboli šachty. Dvě na severní straně a dvě na jižní. Dvě na severu směřují ke dvěma různým hvězdám. Jedna na Beta Ursa Minor a druhá na Alfa Draconis v souhvězdí Draka.
Hvězdné šachty“ na jižní straně ukazují na Sírius a Zeta Orionis. Ve staroegyptské tradici je Sírius spojován s bohyní Isis. A Zita Orionis, která je nejjasnější ze tří hvězd v Orionově pásu, je ztotožňována s Osirisem, nejvyšším bohem vzkříšení a znovuzrození ve vzdálené epoše označované jako „Zep Tepi“ neboli „První čas“. (Viz obrázek 2)
Podobně starověké památky v Mexiku a v Ankoru v Kambodži mají nebeské souvislosti s Orionem, Draconem, Lvem a Vodnářem. Proč tato astronomická spojení? Je to pouhá náhoda, nebo vypočítavá moudrost? O tom později.
V Nazce v Peru najdeme obrovskou kombinaci podivných čar a kreseb, které jsou patrné pouze při pohledu z letadla. Tyto linie pokrývají velkou plochu 60 km2 a v žádném případě nemohou být dílem smrtelného člověka. Do drsné země jsou vyryty různé náčrty opice Nazca, kolibříka, velryby, pavouka, psa a kondora. Krajinu zaplňují desítky dokonale geometrických linií a vzorů. Některé linie připomínají přistávací a vzletové dráhy pro letadla. Nejdelší z těchto linií měří téměř 15 mil (23 km). Co však znamenají? Kde se vzaly a kdo je vytvořil? Vědci a odborníci opět docházejí ke stejnému závěru. Nevědí. Vládnou spekulace.

V Baalbeku v Libanonu se nachází starověký chrám známý jako Jupiterův chrám. Do jeho základů jsou zakomponovány tři obrovské bloky broušených kamenů, z nichž každý váží 800 tun. Nedaleko leží další gigantický kamenný blok zvaný Kámen jihu, který váží 1000 tun. To je celková hmotnost tří letadel Jumbo 747. Jak stavitelé, tak obrovské bloky vytesali a ještě spíše, jak je přemístili na místo?
O stavebních a astronomických paralelách a matematických kvalitách mnoha památek, které obývají zeměkouli, bylo napsáno mnoho kronik. Učení vědci tyto stavby zmapovali a změřili a s naprostou přesností zmapovali jejich nebeské protějšky. Knihy s podrobnými informacemi o jejich stavbě a hvězdné konfiguraci jsou všude v knihkupectvích. V zájmu jednoduchosti bych čtenáře odkázal na ně, pokud potřebuje další informace.
Jaké poselství nám tyto stavby předávají? Můžeme se z nich naučit něco, co nám dosud unikalo? Kdyby chladné stěny těchto němých monolitů mohly mluvit, jaké neocenitelné informace by nám předaly? Předznamenávají nadcházející události? Věřím, že ano. A my se nyní pokusíme odhalit záhadu pyramid tím, že určíme jejich pravděpodobné architekty.
Poznámka: Výše uvedený článek je součástí knihy Nefilim and the Pyramid of the Apocalypse od Patricka Herona.