• Lisa Trevor – první testovaná oběť Umbrella Corporation

lisa trevor

Lisa Trevor byla jedním z prvních testovaných subjektů nechvalně známé Umbrella Corporation a to již od svých čtrnácti let. Vedlejší efekty experimentů jí proměnily v ohavné monstrum.

Matka – Jessica a otec George Trevor, slavný architekt, který dostal zakázku na postavení vily v pohoří Arklay, pro Oswella E. Spencera (jeden ze zakladatelů Umbrella). Když v roce 1967 vilu dokončil, dostane Trevor i s celou rodinou pozvánku na její slavnostní otevření. George nemůže, a tak odjíždí pouze Jessica s dcerou Lisou. Po příchodu byly obě převezeny Spencerovou ochrankou do podzemní jeskyně. Lisu i s Matkou podrobili řadou testů. Byly jim injekčně podány kmeny typu Progenitor; Virus typu A a typu B, o nichž se Spencer domníval, že by byly pro eugeniku podstatné.

Lisa ukázala neuvěřitelnou schopnost odolat všem druhům viru. Tím si získala pozornost výzkumníků, kteří na ní prováděli další pokusy ze, kterých nakonec vzešel základ pro G-virus. Lisa začala vykazovat velmi agresivní, nezvladatelné chování. Bylo rozhodnuto o jejím usmrcení. Umbrella však nepočítala s jejími regeneračními schopnostmi. Mysleli si, že je mrtvá ona však dokázala přežít ve stokách.