• Města duchů: Jonestown. Místo kde spáchalo sebevraždu 915 lidí.

jonestown

James Warren „Jim“ Jones (13. května 1931 Crete v Indianě – 18. listopadu 1978 Jonestown) byl zakladatel sekty Chrám lidu. Jak to tak bývá. Komunista, dlouhodobě nezaměstnatelný alkoholik. měl představu o lepším světě a s bandou dalších takových si založil město. Z počátku ráj na zemi, který skončil jako prozatím všechny komunistické počiny hromadnou katastrofou.

4. dubna 1955 Jones založil sektu Chrám lidu, která si díky jeho přesvědčujícím schopnostem získala nemalý počet členů (20 tisíc).

V průběhu první poloviny 70. let se úzkostmi a paranoiou zmocněný Jones rozhodl najít místo kde by mohl svou církev pevně zakořenit.
Od roku 1974 začal v jihoamerickém státě Guyana budovat osadu uprostřed džungle, která dostala jméno Jonestown a měla být realizací zemědělské utopie odříznuté od okolní civilizace.

Společným chlebem osady v Jonestownu pro její obyvatele byla především tvrdá zemědělská práce všech lidí této komunity, modlitby a posledních několik měsíců před tragédií i neustálé Jonesovo kázání ze záznamu, pouštěné do amplionů umístěných všude kolem osady.

Neštěstí bylo do počtu obětí nejtragičtější pohromou amerických civilistů až do teroristického útoků 11. září 2001.

18. listopadu 1978

Na povel Jonese vypili jed se smrtící látkou kyanid a svým dětem píchli smrtelné injekce. Celkový počet obětí: 915.