Města duchů: Kadykčan. Děti si nestihly sbalit ani hračky.

kadyčkan

Kadykchan (v překladu Údolí smrti) je ruské městečko vzdálené přibližně 65 kilometrů od řeky Ayan-Yuryakh v oblasti Magadan. Jedná se o další hornické město, které vzniklo prakticky z ničeho a nikde. Město bylo postaveno vězni z gulagu. Následně se stalo domovem pro horníky z nedaleké uhelné těžby.

Úpadek města nastal pří pádu sovětského svazu. Těžba již nebyla ve strategickém plánu a po nešťastné explozi z roku 1996 kdy zemřelo v dolech 6 horníků byla situace města kritická.

Město, které se nachází na Sibiři mělo zásadního nepřítele a tím byla nesnesitelná zima. Po jedné z těch tužších popraskala potrubí. Slíbená humanitární pomoc nikdy nedorazila. Spousta lidí umrzla a umřela hlady. Ve chvíli, kdy do města dorazila armáda, tak už šlo jen o pochování mrtvých těl. Těch pár přeživších vylo okamžitě evakuováno. Nestihli si ani sbalit.

„Opuštěné město Kadykčan, které leží na Sibiři v Magadanské oblasti. Svého času zde žilo 12.000 lidí. Všichni obyvatelé toto město opustili a zůstalo po nich jen město duchů.“