Metro 2033 – Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 je post-apokalyptický román od autora Dmitry Glukhovsky, který byl poprvé vydán v roce 2005 v Rusku. Příběh se odehrává v budoucnosti, kde po jaderné katastrofě zbyli pouze lidé žijící v podzemních metrových stanicích v Moskvě. Hlavní hrdina, Artem, se vydává na nebezpečnou cestu do sousední stanice, aby přinesl varování o hrozícím nebezpečí.

Metro 2033 je postapokalyptický příběh odehrávající se v Moskvě, kde se lidstvo uchýlilo do podzemního metra po jaderné válce. Příběh sleduje mladého hrdinu jménem Artyom, který se vydává na nebezpečnou cestu do centra metra, aby zjistil, co se stalo s ostatními stanicemi a zda existuje naděje pro přežití lidstva. Cestou se setkává s různými skupinami lidí, kteří bojují o přežití a moc v metru, a musí se vypořádat s nebezpečím, jako jsou mutanti a bandité.

Knihu lze charakterizovat jako mix žánrů, který zahrnuje prvky sci-fi, hororu a dobrodružství. Glukhovsky se ve své knize snaží ukázat, jak by se lidé mohli chovat v extrémních podmínkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *