Američtí vědci zjistili, že lidé věří všemu, co američtí vědci zjistili. Asi nemusím opakovat, že všechno, co si přečtěte na internetu by bylo dobré kriticky prověřit i na jiných zdrojích. Platí to i s tímto článkem? Ne, protože je zcela hypoteticky ačkoliv byste si na internetu našli studie, které by to snad i potvrdily, tak aktuálně není moc reálně možné ověřit do důsledků toto tvrzení.
Coltan Scrivner z Chicagské univerzity – ten člověk překvapivě opravdu existuje a zabývá se lidskou zvědavostí. Ne tou běžnou, ale spíš téměř chorobnou. Mezi ní patří třeba lidi, kteří se hlouběji zajímají o postapokalyptickou tématiku. Lidé se podle Coltana učí a osvojují praktické věci, které vidí ve filmech, hrách…
Filmy dokáží přehrát krizovou situaci. Podle autorů nové studie (neověřené, ale studie existuje) nám vyhrocené události z knih a filmů zůstanou v paměti a pomáhání se orientovat ve skutečných situacích.
Studie se pečlivě věnovala 310 respondentům. Těm pokládali řadu otázek. Mezi nimi byli jaké filmy/knihy preferují a jak dobře snáší aktuální koronavirová opatření. Vědci objevili souvislost, ve které fanoušci postapokalyptického žánru lépe snáší pandemickou situaci. Rovněž ze studie vyplývá, že fanoušci postapo byli připravenější a informovanější s aktuální situací.
Koronavirová situace však měla také zpětný vliv na zájem o postapo. Podle webu Science Alert se mnohonásobně zvýšil zájem například o realisticky ztvárněný film nákaza.