• Milovníci postapokalyptických filmů a her jsou na pandemie připravenější, tvrdí vědci

pandemie čína

Američtí vědci zjistili, že lidé věří všemu, co američtí vědci zjistili. Asi nemusím opakovat, že všechno, co si přečtěte na internetu by bylo dobré kriticky prověřit i na jiných zdrojích. Platí to i s tímto článkem? Ne, protože je zcela hypoteticky ačkoliv byste si na internetu našli studie, které by to snad i potvrdily, tak aktuálně není moc reálně možné ověřit do důsledků toto tvrzení.

Coltan Scrivner z Chicagské univerzity – ten člověk překvapivě opravdu existuje a zabývá se lidskou zvědavostí. Ne tou běžnou, ale spíš téměř chorobnou. Mezi ní patří třeba lidi, kteří se hlouběji zajímají o postapokalyptickou tématiku. Lidé se podle Coltana učí a osvojují praktické věci, které vidí ve filmech, hrách…

Filmy dokáží přehrát krizovou situaci. Podle autorů nové studie (neověřené, ale studie existuje) nám vyhrocené události z knih a filmů zůstanou v paměti a pomáhání se orientovat ve skutečných situacích.

Studie se pečlivě věnovala 310 respondentům. Těm pokládali řadu otázek. Mezi nimi byli jaké filmy/knihy preferují a jak dobře snáší aktuální koronavirová opatření. Vědci objevili souvislost, ve které fanoušci postapokalyptického žánru lépe snáší pandemickou situaci. Rovněž ze studie vyplývá, že fanoušci postapo byli připravenější a informovanější s aktuální situací.

Koronavirová situace však měla také zpětný vliv na zájem o postapo. Podle webu Science Alert se mnohonásobně zvýšil zájem například o realisticky ztvárněný film nákaza.