• Negan

negan the walking dead

Negan Smith je ústřední fiktivní postavou seriálového a komiksového universa The Walking Dead. V seriálu jej ztvárňuje Jeffrey Dean Morgan.

Před apokalypsou

Negan se pracoval jako tělocvikář na střední škole. Má ženu Lucille a je neschopný, agresivní a líný.

Když Negan a Lucille navštívili místní bar, rozhodli si pustit z jukeboxu jejich oblíbenou píseň „You Are So Beautiful“ od Joe Cockera. Při hraní začal jeden z opilých hostů hlasitě vyřvávat, čímž rušil jejich píseň. Lucille požádala muže, aby toho nechal, a požádala ho o padesát centů, aby píseň mohli zahrát znova. Ten muž se k Lucille choval hrubě, což Negana rozzuřilo a ubil hosta málem k smrti. Poté muži z peněženky vzal 1 dolar a dvakrát zahrál jejich píseň, dokud ho policie nezatkla.

Ten napadený muž byl rodičem dětí navštěvujících Neganovu střední školu. Negan byl ze školy propuštěn. Lucille posléze diagnostikovali rakovinu.

Po apokalypse

Negan žil na začátku s Lucille. Měli zásoby léků, které držely jeho Ženu při životě. Jednoho dne zaspali, agregátor, který chladil léky vypnul a životně důležité léčivo bylo zničeno. Negan musel obstarat nové. Což se mu po řadě nepříjemných událostí podařilo. Když dorazil domů tak objevil Lucille proměněnou se sáčkem na hlavě. Tato událost jej poznamenala natolik, že se z Negana stal cynický, krvežíznivý diktátor. Vyšel ven omotal baseballovou pálku drátem a podpálil dům ve kterém žil se svou ženou. Tímto započala éra nového Negana.

Negan: Charakter

Negan je charismatický, domýšlivý, manipulativní, brutální a divoký muž se sarkastickým, nevhodným smyslem pro humor. Je také skvělý stratég a silný, efektivní vůdce, který udržel stovky lidí naživu a mnozí ho uctívají a ten zbytek se ho bojí.

Jakožto vůdce spasitelů měl naprostou kontrolu nad svou rozsáhlou skupinou a nikdo ho nezpochybňoval, jednal jako diktátor. Negan se také choval jako vůdce kultu, protože všichni Spasitelé v jeho přítomnosti poklekli a na otázku, kdo jsou, odpověděli jednohlasně „Negan“. Zdálo se, že Neganovi záleží na blahu své skupiny, jak se ukázalo, když osobně zabil Abrahama jako trest za zabití mnoha svých vojáků rukou Ricka a jeho skupiny. Žije v přesvědčení, že jen jeho způsoby vlády mohou být funkční v postapokalyptickém světě.

Navzdory svým drsným a někdy násilným metodám byl neuvěřitelně úspěšný v udržení své skupiny v bezpečí a udržel naživu dlouhodobě více než šest set lidí.