Nejkrásnější opuštěná místa na světě.

Také máte podivnou slabost pro staré a omšelé věci, nebo místa? Samozřejmě že máte. Jinak byste nečetli tento článek. Dnes se podíváme na krásná opuštěná místa napříč celým světě. Osudy jsou různé, někdy je lidé opustili z důvodů ekonomické krize, někdy zase došlo k zemětřesením či povodním.

Místa z tohoto seznamu mají jedno společné. Jsou nádherná právě, tak jak jsou – opuštěná. Můžete se přesvědčit v této galerii.

Maunsellovy pevnosti: Koncem 50. let byly pevnosti vyřazeny z provozu a opuštěny. Posléze bylo odsud provozováno pirátské rozhlasové vysílání, na jedné z plošin (Rough Sands) vzniklo samozvané knížectví Sealand a skupinu pevností Red Sands vyhledávají příznivci urban exploringu; nicméně většina věží je dnes v havarijním stavu a hrozí jejich propadnutí do moře.
Chrám Ta Prohm, Kambodža: Tento slavný chrám v kambodžském Angkor Wat byl opuštěn po pádu říše v 17. století a – po stovkách let zanedbávání – se sžil s džunglí.
Loď SS Ayrfield byla postavena v roce 1911 a odešla do důchodu v roce 1972 v zátoce Homebush, která je západně od Sydney a je v podstatě lodním hřbitově. Loď však životem oplývá 🙂
Berlin, Nevada: Berlínská historická čtvrť byla založena v roce 1897 jako součást těžby, ale nikdy nezaznamenala úspěch jiných blízkých měst a byla opuštěna v roce 1911. Nyní je součástí Nevadského státního parku.
Dome Homes, Florida: Kousek od pobřeží ostrova Marco v mysu Romano na Floridě je struktura, která vypadá jako opuštěné mimozemské vesmírné plavidlo, ale ve skutečnosti to byl kdysi prázdninový dům, který byl od té doby zničen hurikány.
Hachijo Royal Hotel, Japonsko: byl kdysi jedním z největších letovisek v zemi. Francouzská barokní architektura postavená vedle mechu a zarostlých stromů je děsivá.
Gougi Island, Čína: Tato rybářská vesnice na čínské řece Yangtze není průměrně zapomenuté město – její svěží budovy pokryté břečťanem a zelení jsou překvapivě klidné a nápadné.
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments