Nejlepší filmy o cestování časem

Dnes se zaměříme na nejlepší filmy s tématikou cestování časem. Tentokrát se obejdeme komediálního žánru a zkusíme vážnější dílka.

Predestination (2014)

Jsem časový agent. Zabraňujeme zločinu dříve, než proběhne.
PREDESTINATION zaznamenává život dočasného agenta vyslaného na spletitou sérii cest v čase navržených tak, aby zajistily pokračování jeho kariéry strážců zákona po celou věčnost. Nyní, na svém posledním úkolu, musí agent pronásledovat jediného zločince, který mu celou dobu unikal.

Městečko Pleasantville (1998)

David Wagner je dítě, jehož mysl uvízla v 50. letech minulého století. Je závislý na klasickém televizním sitcomu z 50. let s názvem „Pleasantville“. Pleasantville je prosté místo, místo, kde jsou všichni jeho obyvatelé nafoukaní a prostoduší. Jednoho večera nabere život Davida a jeho protivné sestry Jennifer bizarní směr, když jim excentrický opravář předá údajný kouzelný ovladač. Po hádce mezi sourozenci se nevysvětlitelně dostanou do světa „Pleasantville“. Nyní se David a Jennifer musí přizpůsobit životnímu stylu 50. let s potlačovanými touhami a značně odlišnými společenskými hodnotami, zatímco se snaží najít cestu domů.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Joe je „looper“. Looper je povolání, ve kterém se využívá cestování v čase k tomu, aby poslali muže z budoucnosti, aby byli zabiti do minulosti. Joe však ví, že jednoho dne bude jeho budoucí já posláno zpět, aby ho zabil, Joe se pokusí vymazat důkazy o tom, že někdy byl looper. Když přijde osudový den, Joeovo budoucí já je připraveno a uteče. Oba muži v minulosti bojují odděleně ve snaze vyhnout se zajetí a pokoušet se naplnit své vlastní osobní plány.

Osudový dotek (2004)

Jako dítě byl Evan Treborn zasažen výpadky, kdy byl jednu minutu na jednom místě a pak na dalším a mezitím si nepamatoval absolutně nic. Nyní, dospělý a na vysoké škole, se rozhodne číst ze starého deníku, který si psal, aby si zapamatoval věci, které se mezitím mohly stát, a najednou se ocitne zpátky v určité fázi svého života. Uvědomuje si, že tyto výpadky, které měl, byly ve skutečnosti prázdné prostory času, které musel později v životě zaplnit. Při pokusu využít tuto schopnost k odvrácení nepříjemných minulých událostí Evan začne zjišťovat, že pokaždé, když se vrátí a pokusí se věci napravit, všechno nakonec zhorší. Jak může zabránit dalším tragédiím a zachránit jedinou dívku, kterou kdy miloval?

Interstellar (2014)

Budoucnost Země je protkaná katastrofami, hladomory a suchy. Existuje jen jeden způsob, jak zajistit přežití lidstva: mezihvězdné cestování. Nově objevená červí díra v odlehlých končinách naší sluneční soustavy umožňuje týmu astronautů dostat se tam, kam se dosud nikdo nevydal, na planetu, která může mít to správné prostředí pro udržení lidského života.

12 opic (1995)

James Cole, vězeň v roce 2035, si může vysloužit podmínečné propuštění, pokud souhlasí s tím, že se vrátí v čase a překazí ničivý mor. Virus vyhladil většinu populace Země a zbytek žije pod zemí, protože vzduch je toxický. Po návratu do roku 1990, šest let před vypuknutím moru, je Cole brzy uvězněn v psychiatrickém zařízení, protože jeho varování znějí jako šílené blouznění. Tam se setkává s vědkyní jménem Dr. Kathryn Railly a Jeffrey Goines, šíleným synem významného virologa. Cole je úřady vrácen do roku 2035 a nakonec skončí v roce 1996. Unese Dr. Raillyovou, aby ji požádal o pomoc při svém pátrání. Cole objeví graffiti od zjevné skupiny za práva zvířat, která se nazývá Armáda dvanácti opic, ale jak se ponoří do tajemství, slyší hlasy, ztrácí orientaci a pochybuje o svém vlastním rozumu. Musí přijít na to, jestli Goines, který se zdá být šíleným šílencem, drží klíč k hádance.

Stroj času (2002)

Na motivy klasického sci-fi románu H.G. Wellse je vědec a vynálezce Alexander Hartdegen odhodlán dokázat, že cestování časem je možné. Jeho odhodlání se změní v zoufalství osobní tragédií, která ho nyní přiměje změnit minulost. Hartdegen testuje své teorie strojem času podle vlastního vynálezu a vrhá se 800 000 let do budoucnosti, kde zjišťuje, že se lidstvo rozdělilo na lovce – a lovené.

Fontána (2006)

Tři příběhy – každý z minulosti, přítomnosti a budoucnosti – o muži, který se svou láskou hledají věčnost. Conquistador v mayské zemi hledá strom života, aby osvobodil svou zajatou královnu; lékařský výzkumník, pracující s různými stromy, hledá lék, který zachrání jeho umírající manželku; vesmírný cestovatel, který cestuje se starým stromem zapouzdřeným v bublině se pohybuje směrem k umírající hvězdě, která je obalena mlhovinou; se svou láskou hledá věčnost. Příběhy se prolínají.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments