Top 10: Nejlepší zombie filmy

Zombie, oživlí, mrtváci, kousáci, oživlé mrtvoly, nemrtví. Těla bez lidského vědomí lačnící po lidském mase. Je v podstatě jedno jak jim říkáte, všichni víme, že jde o lidi, kteří umřeli a pak se zase probudili. Dnes se podíváme na ty nejlepší zombie filmy, které rozhodně musíte vidět.

Cargo (2017)

Cargo zombie film

V zoufalé snaze utéci následkům ničivé pandemie se manželé Andy a Kay schovávají na plovoucím hausbótu s jejich jednoroční dcerkou Rosie. Stanou se ale oběťmi útoku, při kterém Kay zemře a zároveň infikuje Andyho. Tomu zbývá jen pár hodin, než se změní do jednoho z těch, kterým se tak dlouho snažili vyhýbat. Andy se zraněný a nakažený vypadavá riskantní cestou najít nového opatrovníka pro svou dceru. Dřív, než bude pozdě.

Zombieland (2009)

Zombieland

Komediální zombie filmy to nemají jednoduché. Zombieland je ovšem zdařilou vyjimkou. Na začátku dvacátého prvního století ovládli Ameriku zombie. Plachý, vysokoškolský student z Texasu přežil jen díky dodržování svých 30 pravidel: jako „dívej se na zadní sedadlo“, „poklepej“, „vyhýbej se veřejným toaletám“. Navzdory pravidlům se rozhodne odcestovat do Ohia, aby zjistil, zda jsou jeho rodiče naživu. Cestou narazí na svérázného zombie zabijáka, který míří na Floridu. Brzy se také střetnou s mladou ženou a její sestrou, které na ně ušijí boudu. Sestry měly namířeno do parku v LA s atrakcemi, o kterých slyšeli, že jsou bez zombie. Netradiční zombie komediální film.

Světová válka Z (2013)

World war z

Život bývalého vyšetřovatele OSN Gerryho Lanea a jeho rodiny se zdá být poklidný a spokojený. To vše skončí, když je svět sužován záhadnou infekcí, která mění celou lidskou populaci v řádící bezduché zombie. Poté, co stěží unikl chaosu, je Lane přesvědčen k tomu, aby vystřetřil tuto nemoc. Následuje nebezpečná cesta kolem světa, kde Lane musí čelit nebezpečí a nástrahám, aby našel odpovědi, před tím, než celá civilizace padne.

Braindead: Živí mrtví (1992)

Braindead zombie

V poklidném novozélandském městečku žije utlačovaný mladík Lionel, který stále žije se svou panovačnou matkou. Lionel konečně našel svou spřízněnou duši: laskavou prodavačku v obchodu s potravinami Paquitu. Netrvalo však dlouho a věci v již tak zpackaném světě Lionela naberou rychlý spád, když po návštěvě místní zoo jeho matku kousne krysí opice. Lionelova matka následkem infekce umírá. Ne však na dlouho.

Já, legenda (2007)

Já, legenda

Zombie filmy s herci stříbrného plátna nejsou příliš časté. V tomto žebříčku se však objevily hned dvakrát. Robert Neville (Will Smith) je vědec, který v tomto postapokalyptickém akčním thrilleru nedokázal zastavit šíření strašlivého viru, který byl uměle vytvořený. Neville je nyní posledním člověkem, který přežil v tom, co zbylo z New Yorku a možná i celého světa. Dlouhá léta Neville pravidelně rozesílal každodenní rádiové zprávy a zoufale se snažil najít další přeživší. Neville však není sám Ale není sám. Všude kolem řádí nakažení. Neville je Možná poslední a největší nadějí lidstva.

Vlak do Pusanu (2016)

Train Bussan

Sok-woo, je věčně zaneprázdněný otec, který nemá moc času na svou dceru Soo-ahn. Rozhodne se jí vzít na výlet. Společně nastupují do vlaku, který je doveze ze Soulu do Pusanu. Během jejich cesty začíná apokalypsa a většina pozemské populace se stává infikovanými, toužícími po mase. Ve vlaku začíná opravdové peklo.

28 dní poté (2002)

28 Days Later

Aktivisté za práva zvířat vtrhnou do laboratoře s úmyslem vypustit šimpanze, kteří podstupují experimenty, infikované virem, který způsobuje zuřivost. Naivní aktivisté ignorují prosby vědců, aby nechali klece zamčené. Vypuštění šimpanzi napadnou jak aktivisty, tak vědce. Celá událost má katastrofální důsledky.

O dvacet osm dní později se náš hlavní hrdina Jim probouzí z kómatu sám v opuštěné nemocnici. Potuluje se po prázdných ulicích Londýna, sbírá ze země peníze a vidí stovky poletujících letáčků s fotkami pohřešovaných osob. Poté zavítá do kostela, kde vidí spoustu spících lidí. Probudí se, jsou agresivní a vypadají sešle a nemocně. Horda se vyřítí na Jima. Toho nakonec zachrání Selena a Mark a informují ho o masovém krveprolití a hrůze, která celý Londýn roztrhala na kusy. Kultovní zombie film.

Soumrak mrtvých (2004)

soumrak mrtvých 2004

Shaunovi je dvacet devět, nemá žádné životní ambice, pracuje jako prodavač v obchodě s elektronikou. Veškerý volný čas tráví u hraní videoher a popíjení piva v hospodě Winchester se svým kamarádem a spolubydlícím Edem. Tento způsob života se přestane líbit jeho přítelkyni Liz, která se s ním rozchází. Shaun si uvědomí, že mu Liz opravdu zaleží. Rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji a získá jí zpět.

Jednoho rána se mu na zahradě objeví žena, která vypadá, že je opilá. Shaun do ní strčí a ona se napíchne na kůl a přes smrtelné zranění stále žije. Shaun se dozvídá, že vražedný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá svého kamaráda Eda, aby mu pomohl se záchranou jeho expřítelkyně Liz.

Úsvit mrtvých (1978)

úsvit mrtvých

Zemi zasáhla zombie apokalypsa. Dva pracovníci televizní stanice a dva policisté vyrazili vrtulníkem, aby našli bezpečné místo, kde se schovat. Jejich pátrání je zavede do nákupního centra, kde se jim podaří najít místo, které sice není bez zombie, ale je docela bezpečné. Zatím je vše dobré…

Noc oživlých mrtvol (1968)

George Romero - Noc oživlých mrtvol zombie film

Barbra a Johnny navštíví hrob svého otce na odlehlém hřbitově, když na ně náhle narazí zombie. Barbře se podaří utéct a uchýlí se do opuštěného statku. Brzy se k ní připojí i Ben, který se zastavil u domu, aby získal benzín. Ben sužovaný chodícími mrtvými všude kolem nich dělá, co může, aby zabednil dveře a okna. Situace je však zlá, oživlí se brzy dostanou dovnitř. Barbra a Ben najdou ve sklepě další skrývající přeživší: Harry, Helen a Karen Cooperovi; a mladý pár, Tom a Judy. Neshody nastanou téměř okamžitě a Harry Cooper chce být ve velení. Jak se jejich situace zhoršuje, jejich šance na přežití noci se minutu po minutě snižují. Zombie Filmy George Romena nesmí v žádném hororovém žebříčku chybět

Další zombie filmy, které stojí za shlédnutí

A jen těsně se nedostaly do užšího výběru.

Maggie (2015) – solidní béčkové drama s Arnoldem.
Filmová série Resident Evil – především pak první díl.
Re-Animator (1985) – byl inspirován několika povídkami H. P. Lovecrafta. Příběh mladého studenta, který se zapletl do výzkumu – oživování mrtvé tkáně.
REC (2007) – Televizní reportér a kameraman následují záchranáře do temného činžovního domu a jsou rychle uvězněni uvnitř s něčím, co předtím nikdo nikdy neviděl.

guest
2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments