• Největší seznam zombie filmů

Zombieland

Seznam všech možných zombie filmů, které spatřily světlo světa. Seznam je dělený do stránek a třízený dle data.

Seznam je postupně aktualizován, aktuálně obsahuje 275 filmů.

FilmPopis
Kabinet doktora Caligariho (1920)Hypnotizér Dr. Caligari využívá k vraždám somnambulistu Cesara.
Bílá Zombie (1932)Mladý muž se obrátí na čarodějnici, aby odlákal ženu, kterou miluje, od jejího snoubence, ale místo toho z ní udělá zombie otrokyni.
The Walking Dead (1936)Poté, co je nešťastný pianista a bývalý podvodník John Elman obviněn z vraždy, je po jeho popravě vzkříšen vědcem.
Vzpoura Zombií (1936)Do Kambodže je vyslána mezinárodní expedice, aby zničila prastarou formuli, která mění muže v zombie.
King of the Zombies (1941)Na strašidelném ostrově najdou tři uvízlí cestovatelé zlého doktora, který pracuje se zahraničními špiony a ovládá zombie.
Putovala jsem se Zombií (1943)Je najata zdravotní sestra, aby se na karibském ostrově starala o manželku majitele cukrové plantáže, který se choval podivně.
Revenge of the Zombies (1943)Scott Warrington a jeho najatý detektiv Larry Adams přijíždějí do starého sídla uprostřed bažiny Louisiany, aby se setkali se svým švagrem, Dr. Maxem von Altermannem, krátce po smrti Scottovy sestry Lily. Von Altermann, nacista, který vytvářel zombie pro armády Třetí říše, proměnil zesnulou Lilu také v jednu z nemrtvých, ale je překvapen, když projevuje známky svobodné vůle a vyzývá Maxe, aby ovládl své zombie otroky.
Creature with the Atom Brain (1955)Bývalý nacistický šílený vědec používá rádiem řízené atomové zombie ve své snaze pomoci vyhnanému americkému gangsterovi vrátit se k moci.
Plán 9 (1959)Zlí mimozemšťané zaútočí na Zemi a spustí svůj strašlivý „Plán 9“ v akci. Zatímco mimozemšťané křísí mrtvé na Zemi, životy živých jsou v ohrožení.
The Trollenberg Terror (1958)Zdá se, že série dekapitací na švýcarském úbočí je spojena s tajemným radioaktivním mrakem.
Invisible Invaders (1959)Neviditelní mimozemšťané z Měsíce napadají Zemi tím, že obsazují těla nedávno zesnulých lidí, ale vědec, jeho dcera a major armády se s nimi snaží bojovat.
Teenage Zombies (1959)
Šílená vědkyně používá nervový plyn, aby proměnila místní teenagery ve své nezpochybnitelné otroky.
The Cape Canaveral Monsters (1960)Když je pár zabit při autonehodě, jejich těla jsou okamžitě obydlena mimozemskými bytostmi. Mimozemšťané se uchýlili do podzemní jeskyně a pokusili se sabotovat americký vesmírný program.
Santo contra los zombies (1962)Wrestlingový superhrdina Santo bojuje se zlým vědcem, který stvořil rasu zombie.
Matango (1963)Ztroskotaní přeživší se pomalu proměňují v houby.
The Incredibly Strange Creatures Who Stopped Living and Became Mixed-Up Zombies!!? (1964)Jerry se zamiluje do striptérky, kterou potká na karnevalu. Netuší, že je sestrou cikánského věštce, jehož předpovědím se dříve vysmíval. Cikán ho promění v zombie a on se vydává na zabíjení.
The Earth Dies Screaming (1964)V Británii skupina přeživších bojuje proti smrtící mimozemské invazi, která využívá roboty a jedovatý plyn k ovládnutí Země.
The Plague of the Zombies (1966)Mladí dělníci umírají kvůli záhadné epidemii v malé vesnici v Cornwallu. Doktor Thompson je bezmocný a žádá profesora Jamese Forbese o pomoc. Profesor a jeho dcera Sylvia cestují do Thomsonu. Brzy se stanou hrozné věci, které přesahují představivost nebo realitu. U starého, nepoužívaného dolu jsou vidět mrtví lidé. Zdá se, že pozdní lidé žijí náhle. Profesor Forbes předpokládá, že se jedná o černou magii a někdo má mimořádnou moc. Netuší, jak blízko je: mrtví ožívají díky magickému voodoo rituálu, a tak musí svému pánovi sloužit jako bezduché zombie…
The Frozen Dead (1966)Šílený vědec udržuje hlavy nacistických válečných zločinců naživu, dokud nenajde vhodná těla, na která je připevní, aby mohl oživit Třetí říši.
They Saved Hitler’s Brain (1968)Nacističtí šílenci uchovávají Hitlerův mozek na malém tropickém ostrově, dokud nenastane správný čas na jeho vzkříšení a spolu s ním i Třetí říši.
Noc oživlých mrtvol (1968)Potrhaná skupina Pennsylvanů se zabarikáduje na starém statku, aby zůstala v bezpečí před hordou masožravých ghúlů, kteří pustoší východní pobřeží Spojených států.
I Drink Your Blood (1970)Skupina satanských hippies způsobí zmatek v malém městě, kde se mladý chlapec, jehož sestra a dědeček stali obětí, snaží vyrovnat – se smrtícími následky.
The Omega Man (1971)Biologická válka zdecimovala život na Zemi. Los Angeles je větrem ošlehané město duchů, kde Robert Neville brousí svůj kabriolet ulicemi zalitými sluncem a hledá zásoby.
Zombie (1971)Playboy dobrodružný romanopisec se připojí ke svému vydavateli na expedici na ostrov Voodoo v Karibiku, kde je výzkumník rakoviny nucen proměnit kmeny-lidi v zombie.
La noche del terror ciego (1972)Středověcí rytíři popravení za své rituály černé magie se vrací jako zombie, aby potrápili skupinu prázdninujících vysokoškoláků.
Children Shouldn’t Play with Dead Things (1972)Šest přátel v divadelním souboru vykope mrtvolu na opuštěném ostrově, aby ji použili v předstíraném satanském obřadu. Obrátí se to se smrtelnými následky.
Garden of the Dead (1972)Odsouzení na řetězovém gangu čichají experimentální výpary formaldehydu, aby se dostali vysoko. Pokusí se o útěk z vězení, jsou zastřeleni dozorci a pohřbeni ve vězeňské zahradě. Brzy vstanou z mrtvých, používají lopaty a motyky k zabíjení všech, kteří se jim postaví do cesty na jejich cestě dostat se ještě jednou vysoko.
Pánico en el Transiberiano (1972)Při cestování Transsibiřským expresem musí antropolog a jeho rival čelit hrozbě, kterou představuje jeho náklad: prehistorická opice, která je hostitelem formy života, která pohlcuje mysli cestujících a posádky.
Psychomania (1973)Sympatický, psychopatický vůdce násilnického motorkářského gangu je pobídnut svou matkou, duchovním médiem uctívajícím Satana, ke spáchání sebevraždy a návratu k životu jako „nemrtvý“.
The Crazies (1973)Armáda se pokouší zadržet uměle vyrobený bojový virus, který u nakažených způsobuje smrt a trvalé šílenství, když předběhne malé město v Pensylvánii.
Messiah of Evil (1973)Mladá žena jde hledat svého pohřešovaného otce umělce. Její cesta ji zavede do podivného kalifornského přímořského městečka ovládaného tajemným kultem nemrtvých.
Sugar Hill (1974)Když je její přítel zavražděn gangstery, Sugar Hill se rozhodne nezlobit, ale ZLÝ! Prosí královnu voodoo Mamu Maitresse, aby zavolala Barona Samediho, Pána mrtvých, o pomoc s příšernou pomstou. Výměnou za Sugarovu duši Temná mistryně zvedne armádu zombie, aby splnila její příkazy. Padouši, kteří si myslí, že utekli čistí, brzy zjistí, že se mýlí
From Beyond the Grave (1974)Antologie čtyř krátkých hororových příběhů točících se kolem tajemného majitele starožitnictví a jeho starožitných kousků, z nichž každý skrývá smrtelné tajemství.
Dead of Night (1974)Mladý voják zabitý ve Vietnamu se jedné noci nevysvětlitelně objeví ve svém rodinném domě.
No profanar el sueño de los muertos (1974)Policista pronásleduje dva hippies podezřelé ze série vražd podobných Mansonově rodině; aniž by to tušil, skutečnými viníky jsou živí mrtví, přivedení k životu hladem po lidském mase ultrazvukovým zářením používaným k hubení škůdců.
Shivers (1975)Obyvatelé předměstského výškového činžovního domu jsou infikováni kmenem parazitů, kteří z nich dělají bezduché, sexuchtivé ďábly, aby nakazili ostatní sebemenším sexuálním kontakt
Frozen Scream (1975)Šílení vědci proměňují lidi ve zmrzlé zombie a zombie způsobují spoušť a zabíjejí lidi.
Who Can Kill a Child? (1976)Pár anglických turistů přijíždí na ostrov, kde se všechny děti zbláznily a vraždí dospělé.
Rabid (1977)Mladá žena po experimentální plastické operaci přijde na chuť lidské krvi a její oběti se promění v krvežíznivé zombie, což vede k celoměstské epidemii.
Shock Waves (1977)Návštěvníci vzdáleného ostrova zjistí, že samotářský nacistický velitel chová skupinu zombie vojáků.
Blue Sunshine (1977)V Los Angeles začíná bizarní série vražd, kde lidé začnou plešatět a následně se z nich stanou vražední maniaci. Ale mohla by vina spočívat na obzvláště nebezpečné formě LSD zvané Blue Sunshine, kterou vrazi brali před deseti lety?
Les raisins de la mort (1978)Mladá žena zjistí, že pesticid rozprašovaný na vinice mění lidi na zabijácké zombie.
Úsvit mrtvých (1978)Po stále rostoucí epidemii zombií, které vstaly z mrtvých, se dva Philadelphia S.W.A.T. členové týmu, dopravní reportér a jeho přítelkyně z vedoucího televize hledají útočiště v odlehlém nákupním centru.
Phantasm (1979)Dospívající chlapec a jeho přátelé stojí proti záhadnému vykradači hrobů, známému pouze jako Vysoký muž, který používá smrtící arzenál nadpozemských zbraní.
Zombi 2 (1979)Cizinci, kteří pátrají po pohřešovaném otci mladé ženy, dorazí na tropický ostrov, kde lékař zoufale hledá příčinu a léčbu nedávné epidemie nemrtvých.
Zombi Holocaust (1980)Expedice ve východní Indii se setkává nejen s kanibaly, které hledali, ale také se zlým vědcem a jeho armádou zombie.
The Alien Dead (1980)Meteor zasáhl hausbót v bažinách poblíž města na jihu obývaného Yankeey s falešnými přízvuky. Z lidí na hausbótu se stávají zombie, které se živí aligátory v bažině. Jakmile jim dojdou aligátoři, začnou chodit pro občany. Místní vědec se snaží zjistit, co se s lidmi děje, jakmile začnou mizet.
Apocalypse domani (1980)Psychicky labilní vietnamští veterináři, kteří byli drženi v zajetí Vietcongu, se vrací do Ameriky poté, co byli zachráněni s nebezpečným virem, který po kousnutí mění lidi v kanibaly.
Paura nella città dei morti viventi (1980)Reportér a psychická rasa zavřít brány pekla poté, co sebevražda duchovního způsobila jejich otevření, což umožnilo mrtvým vstát z hrobů.
Bloodeaters (1980)Pěstitelé marihuany hluboko v lesích jsou zasaženi novým toxickým herbicidem a mění se v bezduché kanibaly zabíjející každého, s kým přijdou do styku.
Virus (1980)Poté, co se experiment pokazil, se po Nové Guineji šíří virus, který mění lidi v zombie, zatímco reportérka a její kameraman a tým čtyř komand vyslaných do vyšetřování se snaží nápor přežít.
Incubo sulla città contaminata (1980)Letadlo vystavené radiaci přistane a vynoří se zombie pijící krev vyzbrojené noži, zbraněmi a zuby! Vydají se na řádění, krájejí, krájí na kostičky a prokousávají si cestu přes italský venkov.
Le notti del terrore (1981)Profesor archeologie objeví starověkou kryptu, která obsahuje živé mrtvoly. Zombie řádí a zaútočí na skupinu lidí, které profesor pozval, aby oslavili svůj objev.
…E tu vivrai nel terrore! L’aldilà (1981)Mladá žena zdědí starý hotel v Louisianě, kde se po sérii nadpřirozených „náhod“ dozví, že budova byla postavena nad jedním z vchodů do pekla.
Le lac des morts vivants (1981)V malé vesničce někde ve Francii se němečtí vojáci, zabití a svržení do jezera během druhé světové války, vracejí do jezera.
Dead & Buried (1981)Napínavý horor odehrávající se v malém pobřežním městečku, kde po sérii krvavých vražd spáchaných davy měšťanů na návštěvnících turistů začnou mrtvoly znovu ožívat.
Quella villa accanto al cimitero (1981)Dům v Nové Anglii je terorizován sérií vražd, aniž by hosté tušili, že ve sklepě se skrývá děsivé tajemství.
Lesní duch (1981)Pět přátel cestuje do chaty v lese, kde nevědomky vypouští démony vlastnící maso.
Dawn of the Mummy (1981)Skupina modelek naruší hrob mumie a oživí prastarou kletbu. Spolu s povstáním mumie povstávají také otroci, kteří byli před tisíci lety pohřbeni v poušti, s touhou po lidském mase.
The Beast Within (1982)Mladá žena je znásilněna tajemným stvořením a po letech se její syn začne děsivě proměňovat v podobné zvíře.
La tumba de los muertos vivientes (1982)Expedice hledající poklad údajně zakopaný německou armádou v africké poušti během 2. světové války narazí na armádu nacistických zombie střežících bohatství.
Creepshow (1982)Antologie, která vypráví pět děsivých příběhů inspirovaných hororovými komiksy E.C. z 50. let.
La morte vivante (1982)Toxický únik oživí krásnou mrtvou dědičku, která s pomocí svého přítele z dětství musí uhasit svou neukojitelnou žízeň po krvi.
Mortuary (I) (1983)Krásná dívka, přesvědčená, že smrt jejího otce nebyla náhodná, se s pomocí svého přítele rozhodne pátrat, aby zjistila pravdu. Její pátrání ji přitáhne do místní márnice, kde bude odhaleno mnoho tajemství.
Zeder (1983)Mladý novinář Stefano si koupí použitý psací stroj a náhodou uvidí, že na pásu karet je stále čitelný text.
Night Shadows (1984)Dva bratři zjistí, že obyvatelé malého jižanského města jsou infikováni formou toxického odpadu, který z nich dělá krvelačné zombie.
Night of the Comet (1984)Kometa vyhladí většinu života na Zemi a zanechá dvě Valley Girls bojující proti kanibalským zombie a zlověstnou skupinu vědců.
Death Warmed Up (1984)Dítě je zhypnotizováno vědcem, aby zabilo své rodiče, a skončí v psychiatrické léčebně. Jako dospělý se vrací, aby se pomstil vědci.
The Stuff (1985)Lahodná, tajemná pasta, která vytéká ze země, je uváděna na trh jako nejnovější dezertní senzace, ale chutná pochoutka shnije víc než zuby, když začnou svět zamořovat mlsání jako zombie, kteří chtějí za každou cenu zkonzumovat více té podivné látky.
The Return of the Living Dead (1985)Když dva potácející se zaměstnanci ve skladu zdravotnických potřeb náhodou vypustí do vzduchu smrtící plyn, výpary způsobí, že mrtví znovu povstanou jako zombie.
Den mrtvých (1985)Zatímco svět zaplavují zombie, malá skupina vědců a vojenského personálu sídlící v podzemním bunkru na Floridě se musí rozhodnout, zda by měli hordu nemrtvých vzdělávat, eliminovat nebo jí uniknout.
Cementerio del terror (1985)Na Halloween skupina studentů medicíny ukradne mrtvolu sériového vraha z márnice a vzkřísí ho z mrtvých, čímž neúmyslně vystaví nebezpečí sebe i skupinu malých dětí ze sousedství.
Hard Rock Zombies (1985)Čerstvě vysazená kapela Hard Rock Zombies touží po své sladké pomstě, protože předvádějí výkon svého života.
Dèmoni (1985)Skupina náhodných lidí je pozvána na promítání mysteriózního filmu, aby se ocitli uvězněni v divadle s hladovými démony.
Dead Head (1986)4dílný dramatický seriál. Temný příběh o malém gaunerovi Eddiem Cassovi, který se ocitne v ohrožení státními tajnými bezpečnostními agenturami.
Night of the Creeps (1986)Mimozemští mozkoví parazité, kteří pronikají do lidí ústy, promění jejich hostitele v zabijáckého zombie. Někteří teenageři proti nim začnou bojovat.
Deadly Friend (1986)Poté, co je jeho přítel zabit jejím násilnickým otcem, nové dítě ve městě se ji pokusí zachránit implantací robotického mikročipu do jejího mozku.
Zombie High (1987)Prvňáček na vysoké škole si začíná všímat, že studenti její nové školy ztrácejí svou individualitu. Zjistí, že fakulta pracuje s mozky studentů, aby byli poslušní a produktivní, ale ona to nemá.
The Video Dead (1987 Video)Rodina převezme dodávku nového televizoru, aniž by tušila, že je to brána, kterou zabijácké zombie vstupují do světa.
Vládce temnot (1987)Skupina postgraduálních studentů a vědců odkrývá starověký kanystr v opuštěném kostele, ale když kontejner otevřou, nechtěně vypustí podivnou tekutinu a zlou sílu na celé lidstvo.
Return of the Living Dead: Part II (1988)Zvědavé děti odkrývají sudy, které dříve pomáhaly oživovat mrtvé, což dokazuje, že podruhé je nemrtvé kouzlo.
The Serpent and the Rainbow (1988)Antropolog se vydává na Haiti poté, co slyšel zvěsti o droze používané praktikujícími černé magie k přeměně lidí v zombie.
Maniac Cop (1988)Vrah v policejní uniformě začne v ulicích New Yorku vraždit nevinné lidi.
Dead Heat (1988)Policista a jeho nemrtvý parťák musí pronásledovat ďábelského padoucha, který ho zabil.
Zombi 3 (1988)Když je tělo teroristy infikované ukradenou chemikálií zpopelněno americkou armádou, nad malým ostrovem se do atmosféry neúmyslně uvolní virus.
Death House (1988)Odpadlický federální agent používá novou drogu k vytvoření armády neporazitelných válečníků.
Weekend at Bernie’s (1989)Dva idioti se snaží předstírat, že jejich zavražděný zaměstnavatel je skutečně naživu, což vede nájemného vraha k pokusu ho vystopovat a skončit s ním.
The Dead Pit (1989)Doktor odpadlíka je zastřelen a pohřben se svými ďábelskými experimenty v suterénu opuštěného křídla psychiatrické léčebny.
The Vineyard (1989)Světově proslulý vinař Elson Po pozve do svého majetku několik herců na konkurz na film, který financuje. Netuší, že neexistuje žádný film a Po skrývá smrtelné tajemství.
Chrome Hearts (1989)Gang drsných motorkářek je to jediné, co stojí mezi davem zombíků, kteří byli omylem vypuštěni z jejich zabezpečené jeskyně, a těmi, kteří jsou stále naživu ve městě.