Nejzajímavější opuštěná místa v České republice

Pojďme se podívat na ta nejlepší opuštěná místa v této zemi. Mnohé z nich lze navštívit. Ke každému si něco málo povíme.

Hitlerův most – most který nemá konec

Stavba mostu začala v létě roku 1939. Zadávající částka byla 5 552 400 korun.
Most, kterému chybí zhruba 30 metrů k tomu aby spojil dva břehy. Co se vlastně stalo? Osud Hitlerova mostu byl zpečetěn atentátem na Heydricha. Po tomto atentátu byly zakázaný všechny stavební činnosti.

Po válce se ještě se ještě kousek dostavělo. Nicméně v zimě roku 1950 byl uvalen další zákaz, který již definitivně zastavil jakékoliv stavební činnosti.

Huť Poldi

Kladenské železárny Poldi byly založeny v roce 1889 podnikatelem Karlem Wittgensteinem, otcem slavného filozofa Ludwiga Wittgensteina spolu s Gottfriedem Bacherem, ředitelem Pražské železářské společnosti v Kladně.

Díky válčeným zákazkám bylo Poldi největším podnikem na celém Kladensku. Podnik začal upadat po sametové revoluci.

Opuštěný zámek Chotýšany

Asi 10 km od města Benešov se nachází tento velmi zanedbaný zámek z první poloviny 18. století. Zámek vystřídal majitelé následně jej vyvlastnili komunisté, kteří v němu „vybudovali“ byty a knihovnu. Jak to však bývá, tak údržbu moc neřešili a budovu po revoluci již nebylo možné používat.

Trunečkův mlýn

Trunečkův mlýn je zaniklý mlýn v Praze 5-Řeporyjích. Z mlýnu již zůstaly pouze ruiny. Stavba z 18. století průběžné prodělávala renovace. V roce 1910 byla mlýnu zabudována Francisova turbína (Jedná se o přetlakovou turbínu.). Těsně před 2. světovou válkou byl mlýn poháněn plynovým motorem a po válce elektrickým. Dnes se zachovaly pouze obvodové zdi.

Vápenka Biskup, Kvis a Kotrba v Dalejském údolí

Její provoz byl ukončen v roce 1968. V areálu vápenky ještě v devadesátých letech žily rodiny. V areálu vápenky se také natáčel film Rebelové (Filip Renč).

Pár dalších

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments