Nouzové potraviny ze zverimexu? Nedává to příliš smysl.

Otevíráte psí konzervu a její obsah nevypadá špatně, dokonce ani špatně nevoní. Má však smysl takovou potravinu uchovávat a případně konzumovat v době nouze?

Ne, nemá
Pokud vyloženě neumíráte hlady, tak nemá smysl skladovat konzervy, které jsou určené pro zvěř. Těch důvodů je hned více, asi ten první a hlavní je, že proč skladovat potraviny horší jakosti, když je možnost výběru. Určitě jste však slyšeli někoho říkat, že pro zvířata se dělá „lepší“ strava než pro lidi. Není to pravda. Jídlo pro lidi ve většině světa podléhá určitým regulacím. Můžete jíst největší blaf s obsahem 30 procent masa a stejně taková potravina bude mít lepší výživové hodnoty, než deluxe tuňák pro vašeho mourka.

Pokud se rozhodnete konzumovat psí konzervu, tak si záměrně vybíráte méně kvalitní stravu. Jídlo pro zvířata má volnější produkční podmínky. V praxi to znamená, že do psí konzervy mohou dát věci, které se do jídla pro lidi nedávají, nebo pouze v menší míře. Ta vzhledně vypadající psí konzerva je vyrobena z odpadu potravinářského průmyslu. Proč mít ve sklepě jídlo ze šlach, rozemletých kostí a kůží, když můžete mít stravu, která je mnohem lépe určena pro potřeby člověka? Nezapomeňte, že hodnotná strava pro vašeho psa nemusí a zřejmě ani nebude hodnotná pro vás.

Je nutno brát v potaz, že strava pro naše zvířata je stavěná na jejich metabolismus a jejich potřeby. Například kočky potřebují více masa kvůli aminokyselině zvané taurin, kterou člověk nemusí v takové míře doplňovat. Bez ní hrozí kočce například oslepnutí.

Na závěr, chci uvést, že v případě nouze lze samozřejmě konzumovat jídlo pro zvířata, ale pokud existuje jiná varianta, tak nechte kapsičky pro své mazlíčky.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments