• Nový Zéland je podle vědců nejlepším místem na přežití apokalypsy

Nový zéland apokalypsa

Hledáte nejideálnější prostředí pro přežití Armageddonu? Vědci doporučují Nový Zéland.

Ve studii zveřejněné časopisem Sustainability: dvojice vědců posbírala data podle kterých je Nový Zéland tím pravým místem na přežití soudného dne.

Vědci uvedli, že lidská civilizace je v ohrožení kvůli energeticky náročném chodu společnosti a škodám na životním prostředí. Kolaps také může nastat v důsledku finanční krize, dopadů klimatických změn, ničení přírody, ještě horší pandemie než Covid-19 nebo jejich kombinace.

Aby bylo možné posoudit, které národy by byly vůči takovému kolapsu nejodolnější, byly země seřazeny podle jejich potravinové soběstačnosti, schopnosti chránit své hranice před nežádoucí masovou migrací, udržovat elektrickou síť a určité výrobní segmenty. Ostrovy s nízkou populací a mírným pásmem byly v žebříčku z pravidla výše.

Téměř 40 % dodávek primární energie v zemi pochází z obnovitelných zdrojů a země vyrobí dostatek energie na pokrytí 75 % svých energetických požadavků.

To že je Nový Zéland dobrým místem na přežití si uvědomují hlavně miliardáři, kteří tam kupují pozemky a staví nedobytná sídla. Miliardář Peter Thiel již koupil několik nemovitostí v regionu. Nákup nemovitosti na Novém Zélandu je znakem získání „pojištění apokalypsy“.

Daří se také prodejcům atomových bunkrů. Společnost Rising S Company jich prodala za svých 18 let existence přes 1400. „Neprodáváme strach. Prodáváme připravenost.“ říká jejich generální ředitel Gary Lynch.

Bylo zjištěno, že Nový Zéland má největší potenciál přežít relativně bez úhony díky své geotermální a vodní energii, bohaté zemědělské půdě a nízké hustotě lidské populace.

Nejvhodnější země pro přežití

  1. Nový Zéland
  2. Island
  3. Austrálie
  4. Irsko
  5. Velká Británie

Překvapivá je hlavně Velká Británie, která se svou vysokou populací vyčnívá z žebříčku.