Opomenutý Divoch si zaslouží vaši pozornost

Je to už nějaký ten pátek, co do kin tiše vešel dánský komediální film Divoch a podobně tiše odešel. A je to velká škoda, protože se jedná o zdařilou, originální severskou komedii.

V zoufalé snaze vyléčit svou krizi středního věku uprchl Martin od své rodiny, aby žil vysoko v norských horách. Rozhodl se žít jako divoch, který se živí lovem a sběrem toho, co v drsné divočině může získat.

Na začátku máme vyhořelého Martina, který toho má už dost. Sebral si svůj walkman, navlékl se do kožešin a šel žít někam do norské divočiny. Po pár dnech, kdy kombinuje neúspěšný lov s kradením na blízké benzínce narazí na zraněného muže, kterého ošetří a vydá se s ním na cestu ve které je bude pronásledovat policie. Ten muž, kterého Martin zachránil je pašerák hašiše a zoufale se snaží dostat pryč po automobilové nehodě, kterou měl se svými „obchodními partnery“,

Nenáročná dějová linka v tomto snímku není vůbec na škodu. Divoch nabízí divákovi možnost odpočinout si, aniž by na tom trpěla kvalita filmu. Osobně nejsem příznivcem stominutových komedií, ale tahle toho stihla odvyprávět docela dost.

Lepší 3 hvězdičky z pěti si tento snímek rozhodně zaslouží.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments