Pět nových postapokalyptických filmů 2020/21

Apokalypsa.net

Rok 2021 se blíží k první polovině, a máme tu pro vás pár prvních postapokalyptických filmů, které by měly vyjít tento rok, a taky se podíváme na to co nám přinesl loňský rok.

Tiché místo: Část II / A Quiet Place: Part II 2021

tiché místo: Část II film

Již na začátku května by mělo vyjít pokračování stejnojmenného Amerického Sci-Fi / thrilleru z roku 2018 vítěze Saturn Awards 2019 za nejlepší horor roku a nejlepší scénář.
Příběh prvního dílu je o čtyřčlenné rodině s neslyšícím potomkem, která díky znalosti znakové řeči získá znatelnou výhodu proti invazivním vetřelcům z jiného světa, který je velmi sensitivní na sluch.
Druhý díl má navazovat na konec prvního dějství. *SPOILERT ALERT*. V druhém díle již bude pouze Matka se svými třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně), protože otec při střetu s vetřelci zahynul.

Love and Monsters 2020 – ČSFD: 71%

love nad monsters  film

Ocitneme se v post-apokalyptické budoucnosti, kdy obří monstra ovládla zemský povrch, a donutila lidstvo žít pod povrchem. Americká komedie ve, které nechybí klišé o hledání ztracené lásky ze střední školy. Hlavní hrdina Joel se rozhodne pro svou lásku podniknout sebevražednou cestu povrch. Po cestě již tradičně potkává netradiční lidi, a dostává se do netradičních situací.

Vezmi mě tam, kde je hezky 2020 ČSFD:63%

vezmi mě tam, kde je hezky film

Kanada / Velká Británie / Francie / Itálie / Německo. Krátkometrážní (32 minut) dystopický film z blízké budoucnosti, který pojednává o rodině přeživších, která svojí zvrácenou ideu o dokonalém lidstvu posune až likvidaci sebe sama. Zatímco svět je v troskách a lidská rasa je na pokraji vyhynutí, tak se bláznivý přeživší potuluje Kanadou, aby nabyl znalostí, které mu pomohou přetvořit lidstvo.

Greenland: Poslední úkryt

greenland film

Akční katastrofický thriller o střetu komety se zemí. John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se snaží najít bezpečné útočiště před kometou. Mezitím kolují zprávy o tom, že úlomky komety likvidují celá města.

#Žiju – #Alive 2020 ČSFD:61%

#Žiju - #Alive film

Snímek z Jižní Koreje popisující příběh muže, který je uvězněn ve svém bytě, bez kontaktu s okolním světem. Všude kolem řádí smrtelný virus. Moderní pojetí survival, zombie apokalypsy.
„Dějově se snímek zaměřuje především na přežití v neplánované karanténě se ztenčujícími se zásobami.“ Do jisté míry se jedná o satiru na situaci ohledně pandemie COVID-19.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *