Podívejte se na nejstarší horor: House of the Devil (1896) 

Nejstarší horor House of the Devil (Le manoir du diable) z roku 1896 je tří minutový němý snímek režiséra Georges Méliès. Ve filmu se objevuje také herec Jeanne d’Alcy, kterého tedy asi většina nebude znát, protože poslední film natočil před více než sto lety.

Nejstarší horor byl dlouhá léta považován ztracený

House of the Devil (1896) – Historicky první filmový horor všech dob. Dlouhá léta byl ztracený. Nalezli ho téměř po sto letech v novozélandském filmovém archivu. Jedná se o tříminutový snímek. Ďábel naláká člověka do svého zámku toho, později straší čarodějnicemi. 

O filmu

Co všechno se dokáže nacpat do skoro 130 let starého filmu o délce tří minut?

Netopýr vletí do starobylého hradu a promění se v samotného Mefistofela. Mefistofeles vyrábí kotel a vyčaruje mladou dívku a různá nadpřirozená stvoření, z nichž jedna se ohání krucifixem ve snaze donutit ďábla zmizet.

Do hradu vchází dva rytíři, Mefistofeles postraší muže tak, že jeden z nich utíká pryč. Druhý rytíř zůstane a stane se obětí Mefistofelova intriku. Nakonec však rytíř porazí ďábla křížem, který najde viset na zdi.

Strašidelný zámek se natáčel venku v zahradě Mélièsova pozemku v Montreuil, Seine-Saint-Denis, s malovanými scenériemi. Na svou dobu se jedná o technicky provedený skvost s praktickými efekty.

Oficiální názvy: House of the Devil, Le Manoir du diable, The Haunted Castle, The Devil’s Castle

Nezapomeňte film ohodnotit na ČSFD 🙂 https://www.csfd.cz/film/47161-le-manoir-du-diable/prehled/

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments