Postapokalyptické anime

Akira postapokalyptické anime

K anime neodmyslitelně patří tajemno, akce a dobrodružství. Tento žánr si vyloženě říká o to, aby v něm byla nějaká postapokalypsa. Pojďme se podívat na nejznámější postapokalyptické anime filmy a seriály.

Highschool Of The Dead (seriál)

High school of the dead

Highschool of the Dead se odehrává v současnosti, počínaje okamžikem, kdy svět zasáhne smrtící pandemie, která promění lidi v zombie. Příběh sleduje skupinu středoškolských studentů, středoškolskou zdravotní sestru a mladou dívku, jak se probojovávají do bezpečí smrtícími ulicemi Japonska během celosvětové katastrofické události známé jako „Outbreak“. Ústřední skupina přeživších vedená druhákem Takashi Komuro se skládá ze šesti dalších a malého psa a vytváří tým s jediným cílem: přežít.

Tokyo Ghoul (seriál)

Tokyo Ghoul postapokalyptické anime

Napínavý temný, hororový fantasy příběh, který se odehrává v Tokiu. Město je pronásledováno tajemnými „ghúly“, kteří požírají lidi. Lidé se ghůlů bez identity děsí (…) Obyčejný vysokoškolský student jménem Kaneki se v kavárně, kterou navštěvuje, setkává s Rize, dívkou, která je vášnivou čtenářkou jako on. Netuší, že se jeho osud přes noc změní.

Dr. Stone (seriál)

Dr. Stone postapokalyptické anime

Jednoho osudného dne celé lidstvo zkamenělo oslepujícím zábleskem světla. Po několika tisíciletích se středoškolák Taiju probudí a ocitne se ztracený ve světě soch. Není však sám. Jeho přítel Senku, milující vědu, takto funguje už několik měsíců a má v hlavě velký plán, jak nastartovat civilizaci silou vědy.

Akira (film)

Akira postapokalyptické anime

Uběhlo 31 let od zničující třetí světové války. Tokio (nyní „Neo-Tokio“) je přestavěno z trosek na prosperující metropoli. Shotaro Kaneda je vůdce motorkářského gangu. Jeho přítel Tetsuo se zranil při nehodě a převezli jej do přísně tajného vládního zařízení. Vyvinou se u něj telekinetické schopnosti. Bohužel se rozhodne tyto schopnosti použít spíše ke zlu než k dobru. Tetsuo má stejné schopnosti jako Akira, síla, která zničila Tokio v roce 1988, a nyní se zdá, že se historie bude opakovat.

Darker Than Black (film)

Darker Than Black

V Tokiu se před deseti lety objevilo neprostupné pole známé jako „Pekelná brána“. Ve stejné době se také objevili jasnovidci, kteří ovládají paranormální schopnosti na úkor svého svědomí. Hei je jedním z nejmocnějších z těchto psycho agentů a spolu se svým slepým společníkem Yinem pracuje pro jednu z mnoha konkurenčních agentur, které soupeří o odemknutí tajemství Pekelné brány.

The Promised Neverland (seriál)

The Promised Neverland

V Grace Field House nemohl být život pro sirotky lepší. Přestože nemají rodiče, spolu s ostatními dětmi a milou „mámou“, která se o ně stará, tvoří jednu velkou, šťastnou rodinu. Jejich každodenní život zahrnuje náročné testy, ale poté si mohou hrát venku. Musí se řídit pouze jedním pravidlem: neopouštět dětský domov. Jednoho dne se ale dva sirotci s nejvyšším skóre, Emma a Norman, odváží projít kolem brány a odhalí děsivé tajemství celé jejich existence. S využitím své bystrosti musí děti spolupracovat, aby nějak změnily svůj předem určený osud.

Claymore (seriál)

Claymore postapokalyptické anime

Ve světě plném smrtících tvorů zvaných „youma“ pracuje mladá žena se stříbrnýma očima, Clare pro organizaci, která cvičí míšence ze ženských youmů na válečníky se schopností tato stvoření zničit. Jedná se o nejtemnější postapokalyptické anime tohoto seznamu.