Postapokalyptické filmy 2022

V roce 2022 nás filmová obrazovka zavedla do temných a tajemných světů postapokalypsy. Postapokalyptické filmy tohoto roku se zaměřily na různorodé aspekty zániku civilizace a lidského přežití. Odstřihli nás od pohodlných realit a přenesli do surového prostředí, kde se lidská odvaha a síla stávají klíčem k přežití.

Pojďme se podívat na, co nás čeká a nemine v roce 2022. A slibuji, že toto není poslední článek s postapokalyptickými filmy pro tento rok!

Moonfall

moonfall

Sci-Fi – USA / Kanada / Čína, 131 min

Neznámá síla vychýlila Měsíc z oběžné dráhy kolem Země. Poslala jej směrem, který bude znamenat konec života, jak jej známe.

Last Survivors 

Sci-Fi / Thriller – USA, 2021

Otec a syn, kteří 20 let žijí mimo síť, narazí na cizince, který jim hrozí zničit utopii, kterou vybudovali.

Svart krabba – Černý krab

Černý krab 2022

Sci-Fi – Švédsko, 110 min

V postapokalyptickém světě musí šest vojáků na tajné misi přepravit záhadný balíček přes zamrzlé souostroví.

Borderlands

borderlands

Akční / Dobrodružný – USA

Celovečerní film založený na populární videohře odehrávající se na opuštěné fiktivní planetě Pandora, kde lidé hledají tajemnou relikvii.

Virus: 32

Virus 32

Horor / Thriller

Příběh se točí kolem nového viru, který proměňuje lidi v inteligentní, ultranásilné a extra rychlé zombie lovce. Svobodná matka Iris, která, pracuje jako noční hlídka opuštěného sportovního klubu. Má s sebou svou dceru Tatu, když do komplexu vtrhnou zombie.

The Abandon

Horor / Thriller / Sci-Fi – USA

Film, který napsal Dwain Worrell, vypráví příběh vojáka jménem Miles, který se probudí po výbuchu bomby a zjistí, že je uvězněn ve čtvercové místnosti. Kostka, ve které je uvězněn je beze zdroje světla, přesto osvětlená, představuje smrtelně obtížnou hádanku.

Nope

Nope 2022

Horor / Thriller / Sci-Fi

Obyvatelé osamělé rokliny ve vnitrozemí Kalifornie jsou svědky tajemného a mrazivého objevu.

Vesper

2022 ‧ Sci-fi/Dobrodružný ‧ 1 h 54 min

Po zhroucení pozemského ekosystému se Vesper, třináctiletá dívka, která se snaží přežít se svým ochrnutým otcem, setkává se ženou s tajemstvím, která ji donutí využít svůj důvtip, sílu a schopnosti biohackera v boji za možnost mít budoucnost.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments