Postapokalyptické filmy: co všechno vyšlo v roce 2021.

Pokud jste již z tohoto žánru viděli všechno, nebo jste úplný začátečník – najdete si zde své. Filmy jsou převážně z Netflix, Amazon Prime, Hulu, HBO GO, Apple TV+, Disney+ nebo DVD. Seznam bude postupně aktualizovaný, tak si dejte článek do záložek pro případ nouze :).

Songbird

Je rok 2024. Světové ekonomiky padly a venku řádí COVID-23, který je po pár dnech smrtelný. Již zcela vše je doručováno pomocí dronů či kurýru, kteří patří do vzácné skupiny, která je vůči viru imunní. Všichni, tedy až na pár kurýrů jsou v domácí karanténě. Každý je nucen sledovat svůj zdravotní stav pomocí aplikace.

BIOS (Finch)

Postapokalyptické drama sleduje posledního muže na Zemi, nemocného vynálezce jménem Finch (Tom Hanks). Na postapokalyptické Zemi se robot, postavený tak, aby chránil život milovaného psa jeho umírajícího stvořitele, učí o životě, lásce, přátelství a o tom, co znamená být člověkem.

Tiché místo (A Quiet Place: Part II)

Příběh prvního dílu je o čtyřčlenné rodině s neslyšícím potomkem, která díky znalosti znakové řeči získá znatelnou výhodu proti invazivním vetřelcům z jiného světa, který je velmi sensitivní na sluch.
Druhý díl má navazovat na konec prvního dějství. SPOILERT ALERT. V druhém díle již bude pouze Matka se svými třemi dětmi (z nichž jedno je novorozeně), protože otec při střetu s vetřelci zahynul.

Chaos Walking

Dva nepravděpodobní společníci se vydávají na nebezpečné dobrodružství přes neprobádané planety, když se snaží uniknout nebezpečné a dezorientující realitě, kde každý vidí a slyší všechny myšlenky.

Kyslík

Mladá žena se probudí v kryokomoře a nic si nepamatuje. Musí si ale vybavit, kdo je, a dostat se ven dřív, než jí dojde kyslík.

Shookum Hills

Skupina čtyř amatérských dobrodruhů, kteří se specializují na průzkum vzdálených a opuštěných míst, navštíví Shookum Hills, město v odlehlých Apalačských horách, které bylo před desítkami let opuštěno kvůli záhadnému požáru uhelného dolu.

Armáda mrtvých

Film Zacka Snydera. Parta lidí se snaží dostat hromadu peněž z města plné zombie.

Válka zítřka

Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili do současného světa důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo dostává na frak ve válce proti smrtícímu mimozemskému druhu.

Probuzení

Poté, co náhlá globální událost zničí veškerou elektroniku a zbaví lidstvo schopnosti spát, začne svět rychle pohlcovat chaos. Pouze Jill, bývalá vojačka s pohnutou minulostí, může držet klíč k léku v podobě vlastní dcery. Otázkou je, zda dokáže Jill bezpečně vysvobodit svoji dceru a zachránit svět, než sama přijde o rozum.

Země potomků

Nastal konec civilizace. Mezi přeživšími jsou otec a jeho syn. Když otec zemře, syn se rozhodne podniknout cestu podél řeky a hledat někoho, kdo by mu dokázal přečíst deník.

The Colony

Po globální krizi která zasáhla Zemi, zorganizuje vesmírná kolonie Kepler 209 misi s cílem prozkoumat aktuální situaci na Zemi, která je celá pod vodou a již nějakou dobu není zrovna přívětivým místem pro život. Vzácně voda opadá a na pár suchých místech hledají přeživší potravu. Život na Zemi je jen o přežívání. Po komplikovaném přistání přežije pouze astronautka, která musí na nehostinné zemi přežít.

#Žiju 

Snímek z Jižní Koreje popisující příběh muže, který je uvězněn ve svém bytě, bez kontaktu s okolním světem. Všude kolem řádí smrtelný virus. Moderní pojetí survival, zombie apokalypsy.
“Dějově se snímek zaměřuje především na přežití v neplánované karanténě se ztenčujícími se zásobami.” Do jisté míry se jedná o satiru na situaci ohledně pandemie COVID-19.

Království zombie: Ashin ze severu

Tragédie, zrada a tajemný objev podporují ženskou pomstu za ztrátu kmene a rodiny.

Za čarou

V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku.

Čističi vesmíru

Čtyři looseři, kteří se v roce 2092 honí za vesmírnými odpadky objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství

Voyagers – Vesmírná mise

Posádka astronautů na vícegenerační misi upadla do paranoie a šílenství, aniž by věděla, co je nebo není skutečné.

School’s Out Forever

Apokalypsa v podání patnáctiletého středoškoláka.

Settlers

První osadníci lidstva na marťanské hranici dělají, co musí, aby přežili kosmické jevy a jeden druhého.

The Last of Us: Ellie’s Revenge

Když se Ellie snaží vyrovnat se smrtí, Joel, používá svůj násilný vztek, aby se probojovala přes každou překážku, která jí stála v cestě.

Další filmy

  • COVID-21: Lethal Virus
  • Witness Infection
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments