Připravuje se pokračování sci-fi District 9, ponese název District 10

district-10

District 9 byl jedním z nejlepších sci-fi filmů roku 2009 a pro spoluautora scénáře a režiséra Neilla Blomkampa znamenal obrovský průlom. Film má tak trochu cliffhangerový konec, kdy si nejste jisti, co se s Wikusem a Christopherem bude dít dál.

Blomkamp se rozhodl využít šťávu z filmu k realizaci dalších originálních sci-fi projektů, jako jsou Elysium a Chappie, než se pokusil vytvořit pokračování Vetřelců a reboot RoboCopa, které se nikdy neuskutečnily. Přesto se stále věnoval krátkým filmům a dokonce i nízkorozpočtovému hororu během pandemie s názvem Demonic.

A ukazuje se, že svůj čas vyplňuje také tím, že se konečně dostal k District 10.

„Dobře, takže v případě ‚Districtu 10‘ je základní odpověď ano,“ odpověděl na otázku, která získala v anketě AMA nejvíce hlasů. „Chci se do toho světa vrátit a vyprávět zbytek příběhu s Wikusem a Christopherem. Problém je teď v tom, že mám spoustu dalších projektů a nápadů, na kterých chci také pracovat a dokon…..a hlavně, ten správný DŮVOD, proč natočit District 10, musí být velmi jasný. První film byl tak jednoznačně založen na skutečných tématech a námětech z Jihoafrické republiky, které mě velmi ovlivnily, když jsem tam vyrůstal, že musíme zajistit, aby na to další film nezapomněl.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *