Existuje řada herních titulů, které mají/musí mít dvě grafické verze. Důvodem ovšem není, že by se tvůrci chtěli přizpůsobit požadavkům hráčů. Své o tom ví například nejznámější MMORPG hra World Of Warcraft, kde si její tvůrci museli dát hodně práce, aby zcenzurovali nežádoucí vyobrazení, a to převážně kosti.
Cenzury ve hrách
Tvůrci jsou mnohdy tlačení do nežádoucích „kompromisů“, které škodí jak hře, komunitě, tak nakonec i vývojářské společnosti, která hru dělá. Je celkem běžné, že se hry, které chtějí na čínský trh nesmí propagovat cokoliv co by se nelíbilo tamnímu režimu. Hlavními body je například Spor o Čínu. Není možné propagovat něco co by jakkoliv mohlo zpochybňovat princip jedné Číny. Takže nejlépe nezmínit, že existuje Taiwan a vůbec se na tento trh neorientovat. Politická cenzura však není ta jediná, která na tvůrce tlačí. S Čínou to je obecně složité. Cokoliv, co chcete dostat do Číny musí projít vládní kontrolou, a ta se s Evropou a Amerikou příliš nemazlí.
PR ředitel čínského World of Wacraft distributora The9 provedl ještě před vládní kontrolou autocenzuru a zamaskoval všechny kostlivce, a kostěné vzhledy. Dotklo se to hlavně rasy nemrtvých. Podle něj kosti zamaskovali, protože věřili, že díky tomu bude hra jednodušeji schválena

Faktem je, že k cenzuře dochází nepřímo. Čína nepodnikla kroky k tomu, aby tvůrci upravili herní textury, ale je dosti možné, že by necenzurovaná hra neprošla vládním sítem. O nevinnosti Číny se však hovořit nedá. V Číně určitě nenarazíme na žádnou krev. Požaduje se, aby se ve obsahu nenacházely mrtvoly. Krev není tolerována v žádné podobě. Výmluvy, že se jedná o sliz na vládní cenzory také neplatí. To stejné platí o vyobrazení kostí. Hlavním důvodem je, že pro Čínu je jakékoliv vyobrazování smrti nepřijatelné.