Project Zomboid: Perfektně zachycuje osamělý, absurdní svět zombie apokalypsy

Projekt Zomboid, který byl poprvé vydán na Steamu v roce 2013, se rozrostl v rozsáhlý simulátor pro přežití zombie apokalypsy. Smrt je zde nevyhnutelná, jde jen o to, jak dlouho jí dokážete odolat. Je to tak trochu post apokalyptický zombie The Sims.

Ve hře začínáte jako náhodný, obyčejný občan Kentucky. Hra vás vpustí do narůstající epidemie. Pomocí dovednostních bodů se postupně můžete propracovat mezi „profese“; dřevorubci, lékaři, „burgeři“ (kuchař přes burgery).

Abyste se udrželi naživu, musíte nejen shánět jídlo a zásoby, hledat bezpečné útočiště a vyhýbat se nemrtvým. Musíte se po cestě vypořádat s nudou, duševním zdravím a hygienou své postavy.

Pro získaní lepších předmětů, jídla a zkušeností je zapotřebí vyjít ven a rabovat. Zombie jsou sice pomalí, ale fungují jako živelná masivní pohroma. Velmi snadno si vás všimnou a nikdy nechodí po jednom.

Existují však i „nudné“ pasáže hry. Dostanete se na bezpečné místo s vodou, jídlem a zázemím. Jak už to bývá; taková pohoda bude dřív nebo později stejně narušená a vy se tak budete muset opět vydat na další nebezpečnou cestu skrze hordy nemrtvého masa.

Project Zomboid je vrcholem žánru zombie survival. Stavíte, tvoříte, bojujete, pěstujete a lovíte za účelem přežiti. Hardcore RPG dovednosti, rozsáhlý přizpůsobitelný svět, který čeká na každou vaši chybu.

Steam

Steam: Project Zomboid

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments