Pyramid Head – obrovský muž s ocelovou maskou

Pyramid Head

Pyramid Head je zaručeně jedna z nejděsivějších postav jak herního, tak filmového žánru. Jedná se o obrovského (213 cm z toho 38 cm platforma bot) humanoidního muže s rudou ocelovou maskou ve tvaru pyramidy, odtud také jeho jméno. To, co skrývá maska netušíme. Pyramid Head je symbolem viny a vnitřního utrpení, disponuje nadlidskou silou, kterou dokáže separovat vnitřnosti svých obětí od jejich kostry.

Pyramid Head

Pověstný je především jeho nůž, který táhne za sebou. Tento nůž se však objeví pouze v přítomností lidí, kteří někdy použili nůž proti jinému člověku. Pyramid Head nemluví, nedělá skřeky, vydává zvuk pouze svým nožem, kterým ryje o zem. Oděn do řeznických bot a bílých rukavic.

Pyramid Head je součástí města Silent Hill, města katů – vyobrazuje krvavou minulost města. Je zde proto aby připomínal hrůzy (rituální popravy), které se v Silent Hillu odehrály ve jménu kultu. Svým obětem bude neustále ukazovat brutální vraždy, kterými se jim pokusí připomenout jejich vlastní viny. Když svůj účel splní, tak spáchá sebevraždu. Ve filmu Silent Hill nosí zástěru z lidské kůže.

Postava, která u tvůrců neměla velká očekávání se stala značkou celé ságy Silent Hill. Kdo by čekal, že by se chlápek s kuželovitou přilbou místo hlavy mohl stát takto populárním?

Doporučuji se podívat na české video, ze kterého jsem čerpala některé z informací:

https://youtu.be/SyTcw29VL8U

Skutečný Silent Hill existuje

Jedná se o hornické město v USA. Podzemní požáry způsobené odpadem budou žhnout ještě dalších 200 let. Město je již desítky let opuštěno a většina budov byla srovnána se zemí z důvodu rizik, které by pobyt ve městě mohl způsobit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *