Pyramid Head – obrovský muž s ocelovou maskou

Pyramid Head je zaručeně jedna z nejděsivějších postav jak herního, tak filmového žánru. Jedná se o obrovského (213cm z toho 38 cm platforma bot) humanoidního muže s rudou ocelovou maskou ve tvaru pyramidy, odtud také jeho jméno. To co skrývá maska netušíme. Pyramid Head je symbolem viny a vnitřního utrpení, disponuje nadlidskou silou, kterou dokáže separovat vnitřnosti svých obětí od jejich kostry.

Pověstný je především jeho nůž, který táhne za sebou. Tento nůž se však objeví pouze v přítomností lidí, kteří někdy použili nůž proti jinému člověku. Pyramid Head nemluví, nedělá skřeky, vydává zvuk pouze svým nožem, kterým ryje o zem. Oděn do řeznických bot a bílých rukavic.

Pyramid Head je součástí města Sillent Hill, města katů – vyobrazuje krvavou minulost města. Je zde proto aby připomínal hrůzy (rituální popravy), které se v Sillent Hillu odehrály ve jménu kultu. Svým obětem bude neustále ukazovat brutální vraždy, kterými se jim pokusí připomenout jejich vlastní viny. Když svůj účel splní, tak spáchá sebevraždu. Ve filmu Sillent Hill nosí Pyramid Head zástěru z lidské kůže.


BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *