Resident Evil (1996): legenda zombie her

První díl herní série Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je považována za vůbec nejdůležitější hru žánru survival, zombie. První díl, jak už to tradičně u devadesátkových her bývá vyšel na platformu PlayStation. Premiéru měla 1. srpna 1996. Za hrou stojí vývojář Capcom.

Lets play  

Máme na výběr ze dvou postav série: Chris Redfield a Jill Valentine. Každá z postav má jiné startovací vybavení a jiné schopnosti, Jill například musí v jedné misi prokázat znalost hry na klavír.

Postavy

Chris Redfield: Začíná pouze s nožem, má menší invenář než Jill, složitěji otevírá zámky. Snese však podstatně větší zranění a má pomocníka kolegyni Rebeccu Chambers, která mu občas nabídne ošetření zranění.

Jill Valentine: Začíná se střelnou zbraní (barreta), disponuje větším inventářem a poradí si s otevíráním zámků. Jejím partnerem je Barry Burton, který jí občas dodá munici. Hrát za Jill je pro nováčky snazší.

Příběh

Příběh začíná za městem Racoon City v roce 1998. Seznamujeme se s děsivými událostmi podivně zdeformovaných lidí a zvěře.

Speciální složky S.T.A.R.S. (Special Tactics And Rescue Service) vysílají první tým, který selže – chvíli po přistání ztrácí veškeré spojení s velitelstvím. Enricem Marinim vyšle druhý tým ve kterém se nachází také Jill A Chris.

Jill za pomoci Barryho Burtona a Chris s Rebeccou Chambers procházejí komplikovanou stavbu v Racoon City a zjišťují, že je celý zamořen chodícími mrtvými a dalším stvůrami. Zjíšťují, že za vším stojí společnost Umbrella, obrovská společnost zaštiťující jak technologii, zdravotnictví, tak armádu. V podzemních laboratořích vyvíjeli projekt T-virus, virová látka které měla původně být lékařským průlomem se stala bio-organickou zbraní, měnící strukturu buněk a vynucení různorodých mutací u různých tvorů, na kterých byl virus testován.

Zajímavosti

Hra má poněkud svérázný způsob uložení aktuální pozice. Ve hře se nachází inkoustové pásky, které jsou v omezeném počtu a pro uložení pozice, je potřeba najít starý psací stroj, kde je možno pozici zapsat.


BTC adresa: 1ECxFCzP3n3t6Rq8zMcQZpkPQbw2QYchWL  

Mohlo by se líbit