• Resident Evil (1996): legenda zombie her

resident evil 1 cover

První díl herní série Resident Evil (v Japonsku Biohazard) je považována za vůbec nejdůležitější hru žánru survival, zombie. První díl, jak už to tradičně u devadesátkových her bývá vyšel na platformu PlayStation. Premiéru měla 1. srpna 1996. Za hrou stojí vývojář Capcom.

Let’s play Resident Evil 

Máme na výběr ze dvou postav série: Chris Redfield a Jill Valentine. Každá z postav má jiné startovací vybavení a jiné schopnosti, Jill například musí v jedné misi prokázat znalost hry na klavír.

Postavy

Chris Redfield: Začíná pouze s nožem, má menší invenář než Jill, složitěji otevírá zámky. Snese však podstatně větší zranění a má pomocníka kolegyni Rebeccu Chambers, která mu občas nabídne ošetření zranění.

Jill Valentine: Začíná se střelnou zbraní (barreta), disponuje větším inventářem a poradí si s otevíráním zámků. Jejím partnerem je Barry Burton, který jí občas dodá munici. Hrát za Jill je pro nováčky snazší.

Resident Evil Game 1996

Příběh Resident Evil

Příběh začíná za městem Racoon City v roce 1998. Seznamujeme se s děsivými událostmi podivně zdeformovaných lidí a zvěře.

Speciální složky S.T.A.R.S. (Special Tactics And Rescue Service) vysílají první tým, který selže – chvíli po přistání ztrácí veškeré spojení s velitelstvím. Enricem Marinim vyšle druhý tým ve kterém se nachází také Jill A Chris.

Jill za pomoci Barryho Burtona a Chris s Rebeccou Chambers prochází komplikovanou stavbu v Racoon City a zjišťují, že je celý zamořen chodícími mrtvými a dalším stvůrami. Zjišťují, že za vším stojí společnost Umbrella, obrovská společnost zaštiťující jak technologii, zdravotnictví, tak armádu. V podzemních laboratořích vyvíjeli projekt T-virus, virová látka, které měla původně být lékařským průlomem se stala bio-organickou zbraní, měnící strukturu buněk a vynucení různorodých mutací u různých tvorů, na kterých byl virus testován.

Trailer Resident Evil PS1

Zajímavosti

Hra má poněkud svérázný způsob uložení aktuální pozice. Ve hře se nachází inkoustové pásky, které jsou v omezeném počtu a pro uložení pozice, je potřeba najít starý psací stroj, kde je možno pozici zapsat.

Původní datum vydání: 22. 3. 1996
Série: Resident Evil
Vývojáři: Capcom, Nex Entertainment, Westwood Studios