• Resident Evil 2 (1998)

resident evil 2 1998

O hře

Resident Evil 2 je přímým pokračováním prvního dílu z roku 1996. V Japonsku tento titul nese název Biohazard 2.

Scénář: Noboru Sugimura
Datum vydání vydání: 21. ledna 1998
Platformy: Konzole, PC
Žánry: Survival
Návrháři: Šindži Mikami, Hideki Kamija
Vydavatelé: Capcom, Tiger Electronics, Virgin Interactive

Postavy: Leon Scott Kennedy, Claire Redfield, Ada Wong, Sherry Birkin…

Příběh Resident Evil 2

29. září 1998, dva měsíce po událostech prvního Resident Evil, se většina obyvatel středozápadní americké horské komunity Raccoon City proměnila v zombie, T-virem biologickou zbraní tajně vyvinutou farmaceutickou společností Umbrella. Leon S. Kennedy, policista první den ve službě, se setkává s Claire Redfieldovou, vysokoškolačkou, která hledá svého bratra Chrise. Poté, co byli odděleni, se každý vydal na policejní oddělení Raccoon. Zjistí, že většina policejních sil byla zabita a že Chris opustil město, aby prozkoumal sídlo společnosti Umbrella v Evropě. Rozdělí se, aby hledali přeživší a našli cestu ven z města. Při hledání únikové cesty se Claire setkává s malou dívkou Sherry Birkin, která je na útěku před neznámým tvorem, a Leon se setkává s Adou Wong, která tvrdí, že hledá svého přítele Johna, výzkumníka Umbrella z Chicaga.

Šéf policie Raccoon City Brian Irons byl podplacen společností Umbrella, aby skryl důkazy o experimentech na okraji města. Zatajil vývoj nového G-viru schopného zmutovat člověka na biologickou zbraň. Leon se několikrát setkal s Tyranem, netvorem, který Umbrella shodila vzduchem na policejní oddělení, aby našel G-virus. Irons se pokouší zavraždit Claire, ale je zabit mutantem G-viru. Claire a Sherry uniknou kanálem a oddělí se. Po rozchodu s Leonem Ada najde Sherry a zvedne zlatý přívěsek, který dívka ztratí při útěku. Potkají ženu středního věku, která vystřelí na Adu, ale Leon skočí mezi ně. Ada ignoruje Leona, který je v bezvědomí a následuje ženu, která se ukáže, že je Sherryina matka Annette a manželka Williama Birkina, vědce z Umbrella, který vytvořil G-virus. Ve snaze ochránit své celoživotní dílo před speciálními agenty vyslanými centrálou Umbrella si vpíchl virus, který z něj udělal znetvořenou bytost a nyní pronásleduje Sherry kvůli její genetické výbavě. Annette pozná přívěšek své dcery a pokusí se ho Adě vzít. Následuje boj, během kterého je Annette přehozena přes zábradlí. Ada se dozví, že zlatý medailonek obsahuje vzorek G-viru, a později – se vrací k Leonovi.

Mezitím se Claire znovu shledá se Sherry a zjistí, že William implantoval své dceři embryo, aby zplodila potomka. Leon, Ada, Claire a Sherry postupují opuštěnou továrnou spojenou s tajným podzemním výzkumným zařízením Umbrella. Útok Williama zanechá Adu těžce zraněnou a Leon prozkoumává laboratoř, aby našel něco, co by ošetřilo její zranění. Přeruší ho psychotická Annette, která mu vysvětlí, že Adin vztah s Johnem byl pouze prostředkem k získání informací o Umbrelle, protože Ada je špiónka, která byla poslaná ukrást G-virus pro neznámou organizaci. Právě když se Annette chystá Leona zastřelit, objeví se Tyran a ona je nucena ustoupit. Ada se vrací, aby zachránila Leona a bojuje s Tyranem – který spadne do jámy roztaveného kovu – zdánlivě za cenu vlastního života. Vyzná lásku Leonovi, který zanechá její nehybné tělo, nicméně Ada přežije. Mezitím se Annette snaží uniknout s dalším vzorkem G-viru, ale je smrtelně zraněna svým zmutovaným manželem. Než však zemře, řekne Claire, jak vytvořit vakcínu, která zastaví mutace způsobené embryem v Sherry. Po přípravě léku se Leon a Claire znovu sejdou v nouzovém únikovém vlaku a vstříknou Sherry vakcínu, která jí zachrání život. Cestou Leonovi pomáhá s ukončením nyní zmutovaného Super Tyranta Ada, která uteče s G-virem v přívěsku.

William – následuje Leona a Claire, ale je zabit, když vlak exploduje.