Resident Evil: Albert Wesker

albert wesker

Dr. Albert Wesker (asi 1960-2009) byl uznávaným virologem proslulým svou prací se skupinami spojenými s černým trhem s biologickými zbraněmi.

Wesker, původně jeden z testovacích subjektů v Projektu W, který se specializoval na biotechnologie a bioinženýrství, byl elitní perfekcionista s absolutním chladem v těle, vždy nosil sytě černé sluneční brýle, které mu dodávaly ještě nepřístupnější vzhled. Byl zvolen vedoucím výzkumníkem spojeným s projektem t-Virus. Oficiálně opustil společnost brzy po zastavení v projektu Tyrant a začal pracovat jako špión, což ho dostalo ke kariéře v armádě Spojených států. Nakonec se stal u S.T.A.R.S. kapitánem.

Wesker se nakonec rozhodl Umbrellu zradit. Spolupracoval s dalšími skupinami na krádeži výzkumných dat, přičemž těžil z mutace způsobené prototypem viru, který mu dal nadlidské schopnosti. To ho přimělo k přesvědčení, že byl vyvolen, aby dosáhl konečného cíle způsobit masové vymírání lidstva ve prospěch evoluce. Byl zabit v březnu 2009 během operace BSAA, která odhalila jeho roli v projektu soudného dne zvaného Uroboros.