• Resident Evil: Chris Redfield

Chris Redfield

Kapitán Chris Redfield (je americký operátor v Bioterorism Security Assessment Alliance, ve kterém sloužil od jeho založení v roce 2003. Redfield vybudoval a zasvětil svou kariéru v boji proti ničení biologických zbraní výrobci a prodejci biologických zbraní po zkušenostech s bioterorismem v roce 1998. Je starším bratrem členky TerraSave Claire Redfieldové.

O Redfieldově raném životě se toho moc neví, kromě toho, že on a Claire ztratili své rodiče někdy před rokem 1998 a jako rodinu měli jen jeden druhého. Jako dospělý se Redfield připojil k letectvu Spojených států, kde absolvoval letecký výcvik pro letadla i vrtulníky. Sloužil v jednotce po boku Barryho Burtona, se kterým se spřátelil. Redfield měl silné přesvědčení, které ho často postavilo do sporu s jeho vyššími důstojníky, a buď na protest odstoupil, nebo byl propuštěn za neposlušnost. Během tohoto období Redfield také trénoval s různými zbraněmi, včetně nožů, a byl známý pro své dovednosti v boji proti muži a ve střelbě.

Po odchodu z letectva byl Redfield v roce 1996 vybrán Special Tactics and Rescue Service, speciální donucovací jednotkou v Raccoon City. Přijal pozvání a byl jmenován hlavním střelcem pro Alpha Team, kde mu jeho talent pro přesné zacházení s více typy zbraní vynesl vyznamenání jako nejlepšího střelce jednotky. Jeho střelecké umění se také Redfield účastnil střeleckých soutěží policejního oddělení Raccoon, za které získal alespoň jednu trofej. Spolu s Burtonem vyřešil Redfield řadu složitých případů; i když často jednal z vlastní iniciativy, jeho metody byly často úspěšné.

Chris se spřátelil s několika členy S.T.A.R.S. v době jeho působení v jednotce. Chris se stal blízkým přítelem s kolegyní Jill Valentine a společně vytvořili silné pouto jako partneři, přičemž oba si navzájem naprosto důvěřovali. Chris se také spřátelil s jeho velícím důstojníkem Albertem Weskerem a v té době ho považoval za spolehlivého a efektivního vůdce.

Racoon City

Na jaře roku 1998 bylo Raccoon City pronásledováno sérií kanibalských vražd a útoků zvířat na turisty a obyvatele žijící poblíž Raccoon Forest. R.P.D. měla podezření, že útoky spáchal satanský kult, který konzumoval obrovské množství narkotik, aby provedl děsivé útoky na muže, ženy a děti jako oběť, což zahrnovalo násilné mrzačení obličeje. Policie šla tak daleko, že ustanovila pohoří Arklay na severozápadě města jako pravděpodobnou základnu operací kultu, ale nepodařilo se identifikovat žádné podezřelé.

Po dvou měsících malého pokroku a rostoucího seznamu mrtvých se RPD vzdala tlaku veřejnosti a povolala S.T.A.R.S. k případu. 23. července S.T.A.R.S. Bravo Team ocestoval do hor, aby ověřil existenci podezřelého úkrytu, ale byl sestřelen během bouře a ztratil rádiové spojení. Následující noc byl povolán rovněž Alfa tým, aby prošetřil ztrátu kontaktu. Alfa tým objevil mrtvolu pilota Kevina Dooleyho a brzy poté byli napadeni smečkou psů, kteří zabili Frosta. Zcela zaskočeni, nebyli schopni bojovat a byli nuceni běžet do sídla. Jejich pilot Brad Vickers odstartoval bez nich.

Redfield, Burton, Wesker a Valentine se rozdělili, aby prozkoumali sídlo. Redfield našel členku týmu Bravo Rebeccu Chambersovou, jejíž tým také hledal úkryt v sídle a rozdělil se. V časných ranních hodinách bylo jasné, že sídlo má spojení s Umbrella a bylo postaveno spoluzakladatelem Umbrella Pharmaceuticals, Oswellem E. Spencerem.

Na pozemku byla také nalezena laboratoř, která byla využívána pro nelegální výzkum biologických zbraní jménem armády Spojených států. Bylo zjištěno, že kmen t-viru unikl a infikoval osazenstvo; proměnil je v zombie, které byly zodpovědné za vraždy v Raccoon Forest. Následně bylo zjištěno, že kapitán Wesker byl agentem zpravodajského oddělení korporace a dostal od společnosti rozkaz zničit zařízení, aby zakryl své spojení s vraždami a umlčel případné svědky. Když Wesker uvolnil Tyranta (model T-002) z kontejnmentu, vážně ho zranil, než byl zabit na heliportu laboratoře těsně před sebezničením zařízení. Redfield, Valentine, Burton a Chambers utekli na Bradově helikoptéře, zatímco Wesker, zotavený díky prototypovému viru, kterým se sám nakazil, utekl pěšky.