Resident Evil: g-Virus (Golgotha Virus)

g-virus

Golgota Virus, zkráceně G-Virus, je retrovirus z rodiny Progenitorových virů. Golgota byla vyvinuta společností Umbrella jako biologická zbraň, která má soupeřit s virem Tyranta („t-Virus“) a překonávat jej.

Tyto dva viry, přestože pocházejí z Progenitoru, jsou zcela odlišné. Zatímco t-virus typicky způsobuje relativně malé mutace u lidských hostitelů, jako jsou zombie a tyrani, Golgotha způsobuje tak extrémní genetické mutace, že oběti již nelze rozpoznat jako člověka. Mutanti lidského t-viru jsou téměř jednomyslně neplodní, zatímco golgotští „G“ mutanti jsou vysoce plodní a nepohlavně se rozmnožují. t-virus způsobuje nekrózu těla jako vedlejší účinek, zatímco Golgota je schopna opravit mrtvé buňky, a dokonce oživit mrtvé. Kvůli těmto faktorům je Golgota považována za jednu z největších hrozeb pro planetu, pokud by vypukla.

G-Virus Project

Golgota byla izolována v roce 1988 Dr. Williamem Birkinem, hlavním výzkumníkem v přísně tajné Arklay Laboratory Umbrella USA. Nalezen byl v těle Lisy Trevorové.

Vzhledem k tomu, že Golgota byla schopna opakovaně a nepředvídatelně geneticky pozměnit živou bytost a také být schopna opravit poškozené buňky a oživit mrtvé, bylo to v rozporu s plány společnosti Umbrella vytvořit spolehlivé vojenské biologické zbraně, které by mohla ovládat armáda.

Generální ředitel Umbrella Pharmaceuticals, Dr. Oswell E. Spencer, Earl Spencer, se nicméně zajímal o Golgotu pro její potenciální eugenické účely a autorizoval vývoj jako projekt výzkumu a vývoje nesouvisející s projektem t-Virus.

Raný výzkum Golgoty probíhal ve Francii v podzemním výzkumném komplexu vedeném Dr. Christine Henry, francouzskou hraběnkou z rodiny spojené s Dr. Spencerem.

Projekt G-Virus dosáhl své poslední fáze v roce 1998 spolu s projektem t-Virus, na který dohlížel také Dr. Birkin. Prostřednictvím únosu místních obyvatel se vědcům podařilo dostat do rukou řadu testovacích subjektů pro oba projekty, včetně dětí v nedalekém sirotčinci. Zrychlené využití testovaných subjektů bylo ve skutečnosti tak vysoké, že nově zprovozněná spalovna P-12A utrpěla biologické nebezpečí kvůli nutnosti zpracovávat příliš mnoho biologického odpadu.

Vlastnosti g-Viru

Golgota má extrémní účinky na lidský organismus. Virus infikuje blízké buňky a mění je na takzvané „G-buňky“. Tyto G-buňky pak produkují více viru, který se bude šířit dále po těle. Protože toto postupné šíření začíná od místa infekce, tělo může mutovat asymetricky. To je vidět u Dr. Birkina, který se infikoval do pravé paže, která se ve srovnání s levou stala značně větší.

Extrémní mutace Golgoty nejsou zastaveny pouhým vytvořením G-buněk. Pokud dojde k poranění části těla, zregeneruje se. To nakonec způsobí přepsání DNA hostitele, což vede k významným změnám v těle během regenerace.