• Resident Evil postavy

umbrella corporation

Stručný přehled hlavních i vedlejších postav zombie universa Resident Evil.

albert wesker

Albert Wesker

Wesker, původně jeden z testovacích subjektů v Projektu W, který se specializoval na biotechnologie a bioinženýrství, byl elitní perfekcionista s absolutním chladem v těle, vždy nosil sytě černé sluneční brýle, které mu dodávaly ještě nepřístupnější vzhled. Byl zvolen vedoucím výzkumníkem spojeným s projektem t-Virus.

ada wong

Ada Wong

V korporátním světě se proslavila tím, že dokáže bez pocitu viny zvládat vážné situace a nejtěžší požadavky. Jednala tajně na pozadí mnoha incidentů souvisejících s biologickým nebezpečím a shromažďovala informace, které se staly užitečnými pro několik organizací, a zároveň je podkopávaly. Wong však sleduje pouze svůj vlastní „skutečný účel“ a často zradila organizace se kterými je spojena, aby toho dosáhla.

chris redfield

Chris Redfield

O Redfieldově raném životě se toho moc neví, kromě toho, že on a Claire ztratili své rodiče někdy před rokem 1998 a jako rodinu měli jen jeden druhého. Jako dospělý se Redfield připojil k letectvu Spojených států, kde absolvoval letecký výcvik pro letadla i vrtulníky. Sloužil v jednotce po boku Barryho Burtona, se kterým se spřátelil. Redfield měl silné přesvědčení, které ho často postavilo do sporu s jeho vyššími důstojníky, a buď na protest odstoupil, nebo byl propuštěn za neposlušnost. Během tohoto období Redfield také trénoval s různými zbraněmi, včetně nožů, a byl známý pro své dovednosti v boji proti muži a ve střelbě.

claire redfield

Claire Redfield

Současný člen lidskoprávní organizace TerraSave. Je mladší sestrou agenta BSAA a bývalého člena S.T.A.R.S. Chrise Redfielda. Od svého přežití v incidentu v Raccoon City se Claire zapojila nebo skončila uprostřed několika ohnisek Biohazardu po celém světě, což ji přimělo, stejně jako Chrise, věnovat svou kariéru boji proti hrozbě bio organických zbraní.

jill valentine

Jill Valentine

je americkou agentkou pro speciální operace (SOA) organizace Bioterrorism Security Assessment Alliance, jejíž je spoluzakladatelkou a původní členkou. Je uznávanou vysoce postavenou operátorkou díky svému odhodlání vymýtit bioterorismus a přežít uprostřed epidemií v Arklay County v roce 1998.

Leon S. Kennedy

Leon S. Kennedy

je Američan italského původu, který je v současnosti zaměstnán jako federální agent Divize bezpečnostních operací (D.S.O.), protiteroristické agentury s přímým prezidentským dohledem. Kennedy je známým přeživším incidentu ničení Raccoon City v roce 1998, poté jako policista. Po jeho útěku mu byla nabídnuta práce v týmu US.STRATCOM věnovanému boji proti B.O.W. Kennedy v ní složil až do roku 2011.

Alice Abernathy

Alice Abernathy

Alice byla vedoucí osobností v konfliktu proti Umbrella Corporation během globální pandemie t-Viru. Původně vysoce postavená bezpečnostní operátorka Umbrella se připojila k hloubkové krycí operaci příslušníků amerických donucovacích orgánů, aby světu odhalila data z nezákonného virového výzkumu společnosti. Tento plán nakonec selhal, když její spolupracovník Spence ukradl vzorky viru s úmyslem zbohatnout na černém trhu. Spence ve snaze uniknout uvolnil v laboratoři virus. Alice i Spence upadli do bezvědomí, když bezpečnostní systém uvolnil škodlivý plyn a ztratili paměť.