Rick Grimes

Rick Grimes je ústřední fiktivní postavou seriálového a komiksového universa The Walking Dead. V seriálu jej ztvárňuje Andrew Lincoln.

Před apokalypsou

Rick byl zástupcem šerifa v městě King County v Georgii. Má syna Carla Grimese se svou ženou Lori Grimes. Jeho nelepším kamarádem je kolega Shane Walsh. Rick byl při jednom silničním zátahu postřelen a následně převezen do nemocnice, kde upadl do kómatu.

Po apokalypse

Rick se probouzí z kóma po propuknutí zombie apokalypsy. Pokouší se najít svou rodinu. Než vyrazí do Atlanty, tak narazí na muže Morgana Jonese, který mu se svým synem vysvětlí, jak propukla nákaza, která uvedla svět do postapokalyptického stavu.

Rick se sám vydává do Atlanty, kde pozná další ústřední postavy, které ho dovedou za jeho rodinou a kamarádem Shanem. Po prvotních nesnázích přebírá roli vůdce skupiny.

Rick Grimes: Charakter

Rick je typicky klidný, chytrý muž, dobrý přítel a oddaný otec. Často však tvrdohlavě lpí na svém silném osobním morálním kodexu, což má za následek řadu chybných rozhodnutí, která způsobí napětí ve skupině.

Rickovou největší slabinou je pravděpodobně jeho schopnost přenést na sebe všechnu zodpovědnost a stanovit si cíle, kterých nelze dosáhnout. Navzdory jeho chybám k němu většina lidí ve skupině vzhlíží, právě jemu velkou měrou vděčí za svůj život. Rick je ateista, přiznává, že nikdy nebyl věřící. Místo toho věří ve svou rodinu a členy skupiny kolem sebe.

Rickova postava se v průběhu seriálu výrazně mění. Věci, které jeho morální kodex v počátku nedovolil a které například kritizoval u svého přítele Shana nakonec vykonává taky a v mnoha ohledech překonal činy, které považoval za neetické. Rick se začíná podobat Shanovi, který byl na začátku příběhu považován za přehnaného, agresivního a nelítostného. Rick pro svou skupinu udělá cokoliv a zachází tak daleko, že již není snadné rozpoznat, jestli koná dobro či zlo. Jeho nedůvěra vůči lidem začíná narůstat. Uvědomuje si, že zůstalo jen málo lidí, a ještě méně jich může považovat za své přátele.

Po smrti manželky Lori se Rick stává velmi emocionálně nestabilním a až těsně předtím, než se skupina dozví o hrozbě Woodbury, se Rick vrátí k rozumu. V tomto okamžiku se Rick stal nemilosrdným, nekompromisním vůdcem přeživších, jeho morální kodex je nahrazen pudem sebezáchovy sebe a své skupiny.

To se změní až po poté, co guvernér zavinil Andreinu smrt. Získává zpět část ze svého starého já a konečně začíná důvěřovat ostatním přeživším, které přijme.

guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments