• Rosita Espinosa

Rosita espinosa

„Víš, já nikdy moc neznala svého otce a moje matka zemřela, když jsem byla trošku starší, než jsi teď ty. Stále na ni vzpomínám, pořád. Dlouho jsme byly jen my dvě a často jsme se stěhovaly z místa na místo kvůli práci. Ale vždycky nás nějakým způsobem udržela při životě. Tehdy jsem to nevěděla, ale učila mě, jak přežít, kdyby někdy nebyla poblíž. A Carl a tvůj táta to samé udělali pro tebe, abys vždycky dokázal přežít těžké chvíle. Dřevěné kousky jsou hezké, ale nepotřebuješ je k tomu, abys si uvědomila, jak tě měli rádi. Navíc já jsem skutečně dobrá v opravách věcí.“

Rosita vypráví svůj příběh a uklidňuje Judith Grimes.

Rosita Espinosa je hlavní postavou a přeživší v seriálu The Walking Dead od AMC. Spolu s Abrahamem Fordem a Eugenem Porterem se vydala na cestu do Washingtonu D.C., poté, co je potkala v Dallasu. Cestou si s Abrahamem vybudovala romantický vztah, který trval až do jejich usazení v bezpečné zóně v Alexandrii.

Po smrti Abrahama si Rosita osvojila bezohledný postoj, aby zabila Negana a pomstila svého bývalého přítele. Po tom, co jí Eugene pomohl vyhrát válku proti Spasitelům, odpouští mu jeho zradu a rozhodne se znovu investovat do komunity s nadějným postojem.

Šest let po předpokládané smrti Ricka Grimese žije Rosita v Alexandrii a nyní má vztah s Gabriellem Stokesem, i když po svém románku se Siddiqem porodila dceru, se kterou společně vychovávají až do jeho smrti. Po přestěhování do Commonwealthu se Rosita připojila k armádě společně s Darylem Dixonem.