• Seriál The Last of Us přišel v tu pravou chvíli

The last of us

Máme za sebou premiéru první epizody „When You’re Lost in the Darkness“, která sklízí ze všech stran samou chválu. Za necelý den se nashromáždilo 15 tisíc recenzí na IMDB s průměrným hodnocením 9.6/10, to je v rámci postapokalyptického žánru něco naprosto nevídaného.

Do jisté míry za to může geniální načasování. The Last of Us přišlo jen krátce po tom, co po mnoha letech skončil seriál The Walking Dead, který prakticky vychoval celou generaci sledujících. Ta teď musela čekat na nové spinoffy, které pravděpodobně nebudou dosahovat takových kvalit jako původní The Walking Dead. Navíc se stanice AMC, která seriál produkuje, potýká s finančními potížemi a všechny spinoffy z universa The Walking Dead se budou časově posouvat, hrozí také riziko, že na realizaci některých z plánovaných franšíz nebude dostatek financí, buď bude trpět kvalita na úkor kvantity anebo se bude zkracovat, obojí ovšem znamená, že milióny diváků lačnících po zombie postapokalypse budou ošizeni.

A přesně v tento moment přišlo HBO se seriálovou adaptací veleúspěšné hry The Last Of Us. Megaobří rozpočet, CGI efekty na top špičkové úrovní, ověřený příběh a kvalitní herci (Bella Ramsey, Pedro Pascal…) s hudebním doprovodem Gustavo Santaolalla, který dělal hudbu do hry – nemůže jednoduše zklamat. Což se také podle hodnocení ze všech stran potvrzuje.

A co vy? Už jste viděli premiérový díl?