• Silent Hill 2: Vracíme se zpět do opuštěného města

silent hill 2

Konami v roce 2001 vydalo pokračování úspěšného prvního dílu. Tentokráte již na platformu PlayStation 2. Vývoj a produkce hry trvala týmu Silent 2 roky. Hra se inspirovala dílem Zločin a trest (1986) od ruského autora Fjodora Michajloviče Dostojevského.

Story

Vracíme se zpět na místo, kde to všechno začalo. Tentokráte se James Sunderland vydá do města po tom, co obdrží dopis od své zesnulé manželky Mary, která však umřela již více než tři roky před touto událostí.

Při průzkumu města narazí na Angelu Orosco, náctiletou uprchlou, která hledá svou matku; Eddie Dombrowského a Lauru, osmiletou dívku, která se spřátelila s Marií a obviňuje Jamese, že ji opravdu nemiluje.
Při hledání místního parku se James setká i s Marií, ženou, která se jeho zesnulé manželce Mary silně podobá, ale má mnohem agresivnější osobnost. Ptá se na svou ženu. Marie tvrdí, že Mary nikdy nepotkala a neviděla, a to, protože ji příšery děsí.
Žena pak následuje Jamese.

silent hill 2 characters
Zdroj: https://mysilenthill.wordpress.com/silent-hill-2-characters/

Setkání s Pyramidheadem

James následuje Lauru do nemocnice. Po cestě je však přepadne Pyramidhead. Marie umírá, James unik.

Poté se James rozhodne prohledat hotel, ve kterém on a Mary byli během dovolené. Cestou najde Marii živou a nezraněnou. Tvrdí, že jejich předchozí setkání je neznalost, a začne diskutovat o jeho a Maryiny minulosti, které by poznala pouze Mary.

James se vydává hledat způsob, jak Marii osvobodit, ale vrací se, aby ji znovu našel mrtvou. Později zachrání Angelu z příšery, načež se přizná, že ji její otec sexuálně zneužíval, přičemž výstřižek z novin naznačoval, že ho zabila v sebeobraně, než přišla do Silent Hill. James také konfrontuje Eddieho, který se přizná k zmrzačení svého tyrana a zabití psa, před tím, než unikl do Silent Hill.
Když na něj Eddie zaútočí, James je nucen ho v sebeobraně zabít.

V hotelu najde James videokazetu, která ho zachycuje při eutanázii jeho umírající manželky. Udusil jí polštářem. Poté se James setká se dvěma hlavami pyramid spolu s Marií, která je znovu zabita. Pochopí, že Pyramid Head byl stvořen, protože potřeboval někoho, kdo ho potrestá, a všechny příšery jsou projevy jeho psychiky. Obálka od Mary zmizí a Pyramid Head spáchá sebevraždu. James zamíří na střechu hotelu a v závislosti na rozhodnutích hráče v průběhu hry narazí buď na Mary, nebo na Marii převlečenou za Marii.

Závěr

Hra má šest konců. Záleží jen na rozhodnutích hráče ke, kterému se dostane.

Silent Hill 2 intro Remastered