• Silent Night (2021)

sillent night

Nell, Simon a jejich syn Art jsou připraveni přivítat přátele a rodinu na to, co slibuje dokonalé vánoční setkání. Perfektní až na jednu věc: všichni zemřou.

Manželský pár Nell a Simon pořádají každoroční vánoční večeři na svém venkovském statku pro své bývalé kamarády ze školy a jejich manžele.

Postupně se ukazuje, že kvůli hrozící ekologické katastrofě, při níž valící se oblak plynu zabíjí většinu forem života, vydala britská vláda sebevražedné pilulky na rychlou a snadnou smrt, než oblak zasáhne Británii. Nell, Simon a zbytek jejich přátel uzavřeli sebevražednou smlouvu, že vezmou prášky a dají je svým dětem.

Zatímco James souhlasí se svými přáteli v rozhodnutí, jeho mladá žena Sophie nedávno zjistila, že je těhotná, a stále si není jistá, zda si vzít pilulku. Nell, Simon a jejich děti video chatují s Nellinou matkou, která je v zahraničí, aby se rozloučili. Rozhovor zanechá jejich nejstaršího, Arta, zoufalého. Začne spekulovat, že se vláda a vědci mýlí.

Art přistupuje k Jamesovi a Sophii se svými obavami. Art pak matce řekne, že chce zůstat se Sophií a držet ji za ruku, dokud oba nezemřou. Nell a Simon jsou zoufalí a snaží se Artovi vysvětlit, že si musí vzít pilulku se zbytkem rodiny. Odmítne a uteče, ale objeví rodinu na kraji silnice, která je mrtvá, což ukazuje, že jed je již blízko. Po návratu domů si skupina uvědomí, že je po půlnoci a čas vzít si prášky. Rozdělí se do svých samostatných pokojů, aby se rozloučili. Než si rodina může vzít prášky, Art, který spolkl část jedu, umírá. James tlačí na Sophii, aby si vzala pilulku a řekl, že to neudělá, pokud to neudělá ona. Následující ráno všichni zemřeli, kromě Arthura, který otevřel oči.